Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Sparta v Teplicích jen remizovala. Liberec na ni ztrácí už jen čtyři body

19:00aktualizováno  21:32
Fotbalisté Sparty ve 27. kole Synot ligy remizovali v Teplicích 1:1 a nevyužili šance pojistit si druhé místo v tabulce, které znamená účast v předkole Ligy mistrů pro příští sezonu. Sparta má nyní čtyřbodový náskok před třetím Libercem, o bod zpět je čtvrtá Mladá Boleslav. A právě s Libercem hrají Letenští doma v přímém souboji o druhé místo v příštím kole.

Fotbaliisté Teplic slaví s diváky vyrovnácí gól Romana Potočného. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Tak se slaví v Plzni. Červeno-modře si nechá obarvit vlasy i kouč Krejčí

Sparta vedla, když se v závěru první půle prosadil Tiémoko Konaté zřejmě z těsného ofsajdu. Teplicím nakonec vystřelil remízu čtyři minuty před koncem z přímého kopu Roman Potočný.

Sparta dlouho pokračovala v nepřesvědčivých výkonech z posledních týdnů a v útoku se těžko prosazovala. Zvláště když jí kvůli kartám chyběl kapitán Lafata.

Jan Krob z Teplic.
Roman Potočný z Teplic oslavuje vstřelenou branku.

Teplice byly chvílemi aktivnější, Kukecův centr proletěl až na zadní tyč na Horu, tak domácí bek v dobré pozici netrefil hlavou míč ideálně.

V dresu Sparty byl opět aktivní Konaté, který měl i první vážnější šanci hostů, ale zblízka pálil špičkou nad. Těsně před přestávkou už se ale záložník z Pobřeží slonoviny dočkal.

Synot - 27. kolo:

FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 86. Potočný - 45. Konaté. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Fillo, Ljevakovič - Konaté. Diváci: 10.732.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Jech - Moláček, Pochylý. ŽK: Jirásek - Mihalík, Hušbauer, Bořil. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Krejčí se vyhnul ofsajdu a táhl brejk, jeho centr sice Juliš netrefil dobře, ale míč se za zády obránců dostal ke Konatému, který už jen doťukl míč do odkryté branky. Byl však v těsném postavení mimo hru, což sudí přehlédli.

Po deseti minutách druhé půle mohl srovnat Kukec, ale v jasné šanci po brejku napálil z hranice pokutového území jen obránce. Brankář Bičíka pak držel hosty po střele Potočného a šanci Kodeše, kterému sebral míč z hlavy ve vyložené pozici.

Tlak Teplic sílil, v závěru se k přímému kopu postavil Potočný a krásnou střelou do šibenice nedal Bičíkovi šanci odvrátit vyrovnání. Navíc rozhodnout mohl Vachoušek, ale tentokráte byl Bičík úspěšnější.

Slavia skončí nejlépe pátá

Fotbalisté Slavie remizovali 0:0 na hřišti vršovického rivala Bohemians 1905 a počtvrté za sebou uhráli nerozhodný výsledek. Oba pražské týmy v Ďolíčku trefily brankovou konstrukci.

Pátá Slavia nevyužila ztráty čtvrté Mladé Boleslavi, na kterou tři kola před koncem ztrácí deset bodů. Desátí „Klokani“ se v tabulce dostali na třicet bodů a udělali další krok k záchraně.