Sparta v přípravě smetla Vlašim 5:0

21:21
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty si dnes připsali nejvyšší výhru v letní přípravě, když doma na Letné porazili druholigovou Vlašim 5:0. Čeští vicemistři za přesvědčivou výhrou vyrazili už v prvním poločase, který vyhráli o čtyři branky. Střelecky se postupně prosadili Pamič, Kadeřábek, Albánec Balaj, který přišel na testy z FK Tirana, Hušbauer z penalty a po změně stran střídající Kweuke.

Vítězslav Lavička (v červeném) na tréninku Sparty foto: ČTK

"Je to dobrý výsledek, rychlé góly soupeře nalomily a nám daly klid, ale v žádném případě se to přeceňovat nedá. Těžší prověrky a zápasy, v nichž půjde opravdu o hodně, nás teprve čekají," řekl po utkání Sparty Vítězslav Lavička.

Sparta - Vlašim 5:0

Branky: 5. Pamič, 13. Kadeřábek, 19. Balaj, 27. Hušbauer z pen., 57.Kweuke. Rozhodčí: Královec - Hrabovský, Mokrusch. Diváci: 700.

Sestava Sparty: Vaclík - Vidlička, Zápotočný, Jarošík (46. J. Brabec), Pamič (46. Hybš) - Holek (58. Grajciar), Matějovský (46. Kadlec) - Kadeřábek (60. Přikryl), Hušbauer, Skalák (60. Podaný) - Balaj (46. Kweuke).

Sparta má po dnešku v přípravě bilanci šesti výher a tří remíz, porážku ještě neokusila. Zatímco během jara fanoušci Sparty trpěli, když jejich tým promarnil náskok na čele ligy a přišel o titul, dnes asi tisícovka z nich na hlavní tribuně často tleskala při drtivé převaze a pohledných akcích svého týmu. Svěřenci Lavičky, který dnes šetřil obránce Gila se Švejdíkem či záložníka Krejčího, soupeře trápili vysoko postaveným presinkem, čistě získávali míče a po rychlých kombinacích se hnali na zteč.

Už ve třetí minutě po akci Kadeřábka a Balaje skóroval bek Pamič, chvíli po něm Kadeřábek a výstavní ranou do šibenice se blýskl i zkoušený jednadvacetiletý útočník Bekim Balaj. "Trénoval s námi asi třikrát, i dnes v zápase ukázal svoji kvalitu. A vzhledem ke svému věku má velkou perspektivu. Upoutal nás. Nejen tím, že dnes krásně skóroval. I celkovým přístupem," uvedl Lavička. Ten by rád v týmu viděl dalšího útočníka a Balaj by mohl být jednou z posil. Byť letenští dál stojí také o jabloneckého Davida Lafatu. "Jednání s Lafatou dál probíhají, rádi bychom to dotáhli.

Ale potřebujeme mít i další možné varianty. A Balaj je hodně zajímavý hráč," poznamenal kouč Sparty.

Sparťané neztratili chuť na útočení ani po třetí brance: do poločasu se z penalty prosadil Hušbauer a po přestávce nový muž v sestavě Kweuke. Vlašim, jedenáctý tým loňského ročníku druhé ligy, se jen bránila. Náskok Sparty mohli zvýšit další muži z lavičky Podaný s Kadlecem, kteří promarnili samostatný postup na brankáře Tomu. "Zakončení je jedna z věcí, na které musíme zapracovat," dodal Lavička.

Sparťany v přípravě ještě čeká víkendový letní turnaj na hřišti pražského Loko Vltavín, kde se ještě představí druholigové týmy Bohemians 1905 a Viktoria Žižkov.