Sparta v přípravě deklasovala Žižkov, pak prohrála s Vlašimí

16:58
PRAHA - Sparťanští fotbalisté za sebou mají velmi vydařený vstup do zimní přípravy. V prvním přátelském zápase rozstříleli Viktorii Žižkov 7:0. V dalším zápase, ve kterém dostali šanci především mladíci a členové širšího kádru, však prohráli 1:3 s Vlašimí.

Sparta Praha - Dukla Praha. Záložník Sparty Bořek Dočkal (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu foto: ČTK

Sparta má za sebou povedený podzim, ve kterém neprohrála ani jeden ligový zápas. A přesvědčivě začala i nový rok 2014.

Lafata a spol. druholigového soupeře, v jehož dresu se objevil například brankář Otmar z Hradce nebo záložník Hurka ze Slavie, celý zápas přehrávali. Vytvořili si tolik šancí, že klidně mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Už první poločas vyhráli 6:0. A právě letenský kapitán Lafata se pod vysoké vedení podepsal hattrickem. Tři góly vtěstnal mezi 35. a 42. minutu. Dvě branky si připsal Krejčí a jednou se trefil Dočkal.

Po přestávce Lafatu vystřídal Bednář, který převzal i kapitánskou pásku. A po necelých sedmi minutách na hřišti zvýšil vedení na 7:0. Pak už se utkání dohrávalo vlastně jen z povinnosti. Žižkov zvýšil důraz, sparťané zase logicky polevili.

Ve sparťanské sestavě se po dlouhé době objevil obránce Hybš, kterého loni v červenci vyřadila ze hry zlomenina zánártní kůstky. Návrat do základní jedenáctky však nebude mít jednoduchý, protože ho během podzimu zdárně zastoupil Costa. Ten nenastoupil kvůli drobným zdravotním problémům.

"Všichni jsme se na zápas těšili, hrát v přípravě na přírodní trávě je přece jen lepší než běhat po horách," poznamenal Hybš. "A osobně mám taky dobrý pocit, hrál jsem po dlouhé době, vyhráli jsme, užil jsem si to. Chtěli jsme dát co nejvíc gólů a kondičně se vydat ze všech sil. Šli jsme do toho naplno."

Krátce nato nastoupila Sparta ke druhému zápasu. Proti Vlašimi dostali prostor členové širšího kádru a mladíci. Ze stabilních hráčů áčka hráli vlastně jen brankář Čech a záložníci Přikryl s Marečkem.

Vlašim, kterou nově trénuje Vlastimil Petržela, vyhrála 3:1. A to i díky brzkému gólu už ze 3. minuty. Pak sice vyrovnal devatenáctiletý Reiter, jenž dokonce dostal kapitánskou pásku, ale druholigový soupeř v závěrečné dvacetiminutovce rozhodl.

Výsledky Sparty v přípravných zápasech

Sparta - Viktoria Žižkov 7:0 (6:0)

Góly: 22. a 45. Krejčí, 24. Dočkal, 35., 37. a 42. Lafata, 52. Bednář. Rozhodčí: Blažej - Kalenda, Kubr.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Hybš - Dočkal, Matějovský, Vácha, Hušbauer (74. Vacek), Krejčí - Latata (46. Bednář).

Sparta - Vlašim 1:3 (1:1)

Góly: 37. Reiter - 3. Jícha, 72. Kučera, 74. Průcha. Rozhodčí: Kocourek, Blažej, Zeman.

Sparta: Čech - Pauschek, Polom, Hovorka (66. Delí), Sýkora - Reiter, Vacek (71. Čavoš), Mareček, Čermák, Přikryl - Juliš (46. Jurdík).