Sparta proti CZ Bělehrad zklamala i v odvetě a v evropských pohárech končí

18:51aktualizováno  20:57
PRAHA - Základní skupiny Evropské ligy se po čtyřech letech odehrají bez fotbalistů pražské Sparty. Pražané doma nesmazali dvougólovou ztrátu z Bělehradu a Crvene Zvezde podlehli 0:1. K lepšímu výsledku ve třetím předkole nepomohl ani Tomáš Rosický, který nastoupil na závěrečných 24 minut.

David Lafata a Tomáš Rosický po porážce. foto: ČTK

Utkání Sparta - CZ Bělehrad jsme sledovali online

Vypadalo to, jako by se sparťané vůbec nepoučili. Hned na úvod je málem Crvena zvezda zaskočila úplně stejně jako minulý týden. Po Štetinově faulu rychle rozehrála volný kop, Richmond Boakye postupoval sám na Dúbravku, který jeho pokus vyrazil.

Stoper Lukáš Štetina vůbec neměl dobrý start, krátce nato školácky podskočil centr a Milič pálil mimo. V devatenácté minutě pak bývalý obránce Dukly nezachytil náběh Slavoljuba Srniče, který v pokutovém území převzal dlouhý pas z vlastní poloviny a přihrál pod sebe. Boakye měl na malém vápně snadnou práci.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Crvena Zvezda Bělehrad 0:1 (0:1)

Branka: 19. Boakye. Rozhodčí: Chapron - Haquette, Viala (všichni Fr.). ŽK: Mandjeck - Borjan, Boakye. Diváci: 16 808. První zápas 0:2, postoupila Crvena Zvezda.

Trenér Andrea Stramaccioni opět zamíchal sestavou. Nastoupili oba Kadlecové, na hrotu Marc Janko, který se prakticky nepotkal s míčem. Tal Ben Chaim i jediný střelec z ligového mače proti Bohemians David Lafata zasáhli do hry jako střídající hráči ve druhém poločase.

Oba dva hru letenského celku zvedli, byť Crvena zvezda po změně stran hodně polevila. Ben Chaim napálil v 76 minutě ranou z rohu pokutového území tyč, Lafata hlavičkoval o chvíli později do břevna. Nevýrazného Janka zastínil, objevil se ještě ve dvou šancích, které vychytal brankář Borjan.

Ani zlepšení ve druhé půli ale nemohlo přinést zvrat, rozhodl prospaný první poločas. Domácí byli v soubojích druzí, problémy jim dělala hlavně dvojice Boakye, Guélor Kanga, která chvílemi stačila na domácí fotbalisty sama...

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni.
Fanoušci Sparty.

Těsně před přestávkou spustili sparťanští příznivci pokřik proti kouči Stramaccionimu a hráče vyprovodili do kabin pískotem. Náladu jim zlepšila druhá pětačtyřicetiminutovka a zejména Tomáš Rosický, který za ohlušujících ovací nastoupil v 66. minutě.

Ani on, ani sparťanský tlak v závěru už nic nezměnili, Spartu čeká sezona bez evropských pohárů, poprvé od sezony 2013/14.