Sparta v European Trophy smetla švédský Färjestad a vede skupinu

20:13aktualizováno  20:42
PRAHA - Hokejisté Sparty si připsali třetí vítězství v řadě v novém turnaji šestnácti evropských klubů European Trophy, když na domácím ledě přejeli snadno před dvěma tisící fanoušků švédský Färjestad 5:1. S devíti body ze čtyř duelů vedou svou skupinu. O góly se postarali Kratěna, Pacovský, Macholda, Smoleňák a Bartánus, Švédové vstřelili čestný úspěch tři vteřiny před koncem duelu zásluhou Aslunda.

HC Sparta - Färjestad BK. foto: ČTK

Färjestad, v jehož sestavě byl i český zadák Ševc, dorazil k zápasu až těsně před rozbruslením, ale zpočátku to na švédském týmu nebylo nijak znát. Hned od úvodu se hrál velmi svižný a pohledný hokej se šancemi na obou stranách, ovšem v první třetině vládli oba brankáři - domácí Pöpperle a Švéd Nihlstorp.

Změny skóre se dočkaly zhruba dvě tisícovky fanoušků v Tesla Aréně až v polovině zápase. Aktivnější sparťané se stále více dostávali do předbrankového prostoru, udeřilo ale nakonec z rychlého brejku. Do něj vyslalDvě nuly na ukazateli skóre svítily až do poloviny utkání, kdy našel Bolf rychlíka Kratěnu a domácí šikula s přehledem zavěsil - 1:0. Krátce před druhou přestávkou navíc zvýšil na 2:0 povedenou ranou mladík Pacovský a Sparta zápas suverénně ovládla.

ROZHOVOR S GÓLMANEM SPARTY

Ve 47. minutě přidal v přesilovce třetí gól Macholda a chvilku poté nabídl do té doby skvěle chytající Nihlstorp svou chybou velmi snadný zásah také Smoleňákovi. Výhru Pražanů ještě vyšperkoval v 53. minutě Bartánus. Jedinou kaňkou na výhře a posunu na první místo Divize Capital byla trefa Aslunda tři vteřiny před koncem, která připravila o čisté konto Pöpperleho.

4. KOLO EUROPEAN TROPHY

Divize Capital:
HC Sparta Praha - Färjestad BK 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 30. Kratěna (Bolf), 40. Pacovský (Zacpálek), 47. Macholda (Kůrka, Broš), 50. Smoleňák, 53. Bartánus (Kafka) - 60. Aslund (Brodin). Rozhodčí: Šindler, Fraňo. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1.

Sestava Sparty: Pöpperle - Bolf, O'Brien, Gulaši, Jan Hanzlík, Macholda, Zacpálek, Žovinec - Kůrka, Broš, Ručinský - Kratěna, Výborný, Smoleňák - Kafka, Hromas, Bartánus - Tůma, Podlešák, Pacovský. Trenéři: Volek a Holaň.

Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 3:1.

Divize Central: TPS Turku - Kärpät Oulu 4:3 v prodl. (Plíhal 2+0 - Sičák 2+0).