Sparta v boji o vedení v lize remizovala ve Zlíně. Slavia doma porazila Liberec

18:50aktualizováno  20:20
ZLÍN/PRAHA - Fotbalisté Zlína i po 7. kole první ligy uhájili vedení v tabulce. Ve šlágru kola totiž remizovala s pražskou Spartou 1:1 a nepovolili jí se dostat před sebe do čela soutěže. Sparta, jejíž největší hvězda Tomáš Rosický nebyla opět ani na lavičce, tak na čtvrtém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Zlín. Slavia se díky výhře 1:0 nad Libercem posunula na sedmé místo, na Spartu, s níž hraje příští týden derby, ztrácí bodů šest. Liberec je naopak s pěti body až čtrnáctý.

Ani Martin Frýdek (vepředu) Spartě k výhře nepomohl foto: ČTK/AP

Sponzor tlačí na Peltu. Chceme transparentní financování a slyšet, co si říkají sudí

Sparťanští fotbalisté podruhé za sebou ztratili body. Bod jim v napínavém souboji zajistil Václav Kadlec svým prvním gólem po návratu z ciziny. Odpovídal tak na gól domácího kapitána Jugase v závěru prvního poločasu.

Sparťané pokračovali v nevýrazných výkonech i výsledcích. Naposled vyhráli na konci srpna na Dukle. Před týdnem remíza s Boleslaví, pak debakl v Evropské lize v Southamptonu a teď další ztáta ve Zlíně.

Opět dojeli na mizernou defenzivu i chabou koncovku. Jakýkoli nákop do vápna, jakýkoli útok byl pro Koubkovu bránu nebezpečný.

Když v průběhu prvního poločasu v poli získávali herní převahu, inkasovali po standardní situaci z hloubi pole. Holíkův centr letěl dlouho, k hlavičce se protlačil důrazný stoper Jugas a poslal míč přes celou bránu ke vzdálenější tyči.

Na vyprodaném stadionu propukla euforie, nadšeně slavili i fanoušci na okolní stráni či na balkonech bytů, které sousedí se hřištěm.

7. kolo ePojištění.cz ligy

Fastav Zlín - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 41. Jugas - 58. V. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Myška. ŽK: Hnaníček, Diop, Jugas - Mareček. Diváci: 5981 (vyprodáno).

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka:
60. Škoda. Rozhodčí: Hrubeš - Ratajová, Arnošt. ŽK: Mingazov (Slavia). Diváci: 6882.

Zlínští už předtím sparťanskou obranu, v níž chyběl Michal Kadlec, pozlobili. Jak získali míč, rychle s ním dopředu. Byli živější, věřili si, nebáli se udělat kličku. A do nejisté soupeřovy defenzívy se jim probíjelo snadno.

Sami však měli v prvním poločase i štěstí. Hosté dvakrát trefili břevno po hlavičkách Šurala a Lafaty, Kadlec běžel sám na bránu, měli pár závarů, ale v koncovce byli neškodní.

Sparťanům často nešla ani mezihra, Dočkal nastoupil poprvé po zranění a neměl svůj den. Do Zlína vůbec necestovali zranění Rosický, Vácha a Zahustel.

V úvodu druhého poločasu místo očekávaného hostujícího náporu měl dvě nadějné příležitosti Zlín. Diop pálil tvrdě mimo a Harbovu ránu chytil Koubek.

Z trápení hosty vysvobodila 58. minuta, kdy Šural vrátil před bránu přetažený centr a Václav Kadlec hlavou zblízka vyrovnal. Vzápětí po pěkné akci a centru Dočkala hlavičkoval Lafata znovu do břevna.

Domácí poznali, že se soupeřem nemohou hrát otevřený fotbal, do kterého se za stavu 1:0 nadšeně pustili. Pro ně bylo ideální soustředit se na obranu, vyrážet do brejků či spoléhat na standardky. A to jim šlo. Střídající Traoré jen o kousek před bránou nedosáhl na přízemní centr.

Sparta tlačila, Zlín byl nepříjemný z protiútoků. A nebezpečnější. Ale ani on už nic nevyužil.

Slavia slaví první výhru pod Šilhavým

Slavia doma zdolala Liberec počtvrté z posledních pěti duelů a slaví první výhru s koučem Šilhavým.