Sparta také podruhé porazila Zlín

19:41aktualizováno  21:09
PRAHA - Pražská Sparta vyrazí v pátek na Moravu s vedením 2:0 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii O2 extraligy. Holešovičtí svého rivala porazili v dnešní druhé vyhecované bitvě 4:0. Hosté doplatili na žalostnou disciplínu a také slabou produktivitu, kdy domácího brankáře Přikryla nedokázali ohrozit ani v přesilovkách. Domácí naopak hostujícího Jakuba Sedláčka překonali čtyřikrát. Ve druhé sérii vedou také 2:0 na zápasy Karlovy Vary.

Jakub Koreis ze Sparty právě střílí druhý gól utkání. foto: ČTK

Zamilované pohledy mezi hokejisty Sparty a Zlína nečekejte. V sedmitisícovém kotli Tesla Arény v Holešovicích také dneska lítaly v osobních soubojích jiskry. Ovšem stejně jako včera i dnes byly některé zákroky na obou stranách (především té zlínské) až za hranicí únosnosti a fair play. Úmyslné najíždění do brankářů prostě a jednoduše do hokeje nepatří.

Psychické vypětí nevydržel na konci druhé části také jeden z fanoušků Zlína a poté, co hodil předmětem po domácím baviči Dr. Bubnovi, vyvedli jej pořadatelé z haly. A s ním jakoby odešly veškeré naděje hostí na úspěch. 43 vteřin před koncem třetiny se trefil podruhé v utkání sparťanský kapitán Výborný (počtvrté v sérii) a bylo rozhodnuto.

Skóre zápasu totiž otevřel v 10. minutě tentýž hráč a ve 13. minutě následně parádní individuální akcí prosadil Koreis. Třetí třetina se již víceméně dohrávala z povinnosti, poslední - čtvrtou branku - přidal hostům na cestu mladík Mrňa. Domácí vyhráli především větší disciplíně, když v důležitých situacích dokázali zachovat chladnou hlavu.

Hosté jakoby se více soustředili na osobní souboje a poněkud zapomněli střílet na branku. Dnes je počet jejich střel zastavil na čísle devatenáct. Sparta ohrozila Sedláčka pětatřicetkrát. Domácí brankář Petr Přikryl si dnes připsal své vůbec první čisté konto ve sparťanském dresu.

Skvěle rozehráli svou sérii také hráči Karlových Varů. V západočeském derby podruhé porazili v nájezdech domácí Litvínov a domů do lázeňského města si vezou vedení 2:0. Stejně jako včera zářili dva muži v bílém dresu Energie - brankář Lukáš Mensator (od včerejška šťastný otec syna Lucase) a útočník Marek Melenovský, který opět vstřelil rozhodující nájezd v penaltovém rozstřelu.

Zítra se rozjedou zbývající dvě série Slavia-Vítkovice a Pardubice-Plzeň.

Dnešní druhé zápasy čtvrtfinále play off O2 extraligy:
Sparta Praha - RI Okna Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. D. Výborný (S. Hudec), 13. Koreis (Hromas, Hrdel), 40. D. Výborný (Ton, Netík), 48. Mrňa (Hromas). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:9, navíc Gulaši, Koreis - Balaštík, Andrašovský všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6832. Stav série: 2:0.

Sestavy: Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Látal, Podlešák, Kafka - od 41. navíc Mrňa. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - J. Ondráček, Balán, Andrašovský - Kubiš, Rom. Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdíra.

Litvínov - Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 53. Branda (Jánský, Lukeš) - 40. Milan Procházka (Melenovský), rozhodující nájezd Melenovský. Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:9, navíc Jenáček - Košťál oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 0:2.

Sestavy: Litvínov: J. Hübl ml. - Skuhrovec, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Šlégr, Vobořil - Jánský, Branda, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Jenáček - Zíma, Heinisch, Bednařík. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Duben, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Dej, Sailer - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Zaťovič, Zucker, Pech. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.