Sparta si udržela první místo v tabulce, v Jablonci jen remizovala

21:51
JABLONEC NAD NISOU - Boj o první místo v tabulce fotbalové ligy dnes v Jablonci neměl vítěze. Sparta po bezbrankové remíze udržela ligovou neporazitelnost i první místo, zároveň však nabídla šanci Teplicím, které ji mohou znovu bodově dostihnout, pokud ve čtvrtek doma porazí Slovácko.

Utkání 21. kola první fotbalové ligy mezi FK Baumit Jablonec - AC Sparta Praha. foto: ČTK

V jablonecké brance nahradil zraněného Špita Frydrych a při své premiéře v nejvyšší soutěži udržel čisté konto. Sparta sice měla převahu, ale moc šancí si nevytvořila. Tu největší měl jablonecký Pekhart, který 13 minut před koncem obešel i brankáře Blažka, ale pak trefil jen břevno.

České Budějovice nenavázaly na senzační výhru v Ostravě a doma hrály s Bohemians 1905 bez branek. Jihočeši měli trvalou územní převahu, spolehlivou obranu hostů v čele s gólmanem Sňozíkem však nepřekonali.

Trenér Jaroslav Šilhavý, který koučoval svůj padesátý ligový zápas, se tak na jaře na domácím hřišti ještě výhry nedočkal.

Mladá Boleslav přerušila sérii čtyř porážek a v Olomouci zvítězila 2:1. I bez potrestaného nejlepšího ligového střelce Kuliče vybojovala první výhru od příchodu trenéra Karla Stannera. Sigma sice vedla od čtvrté minuty vlastním gólem Rolka, po změně stran však

16. Kladno                         14

Chramosta vyrovnal a pět minut před koncem vstřelil vítězný gól Kalina. Ještě za stavu 1:0 domácí Šultes neproměnil pokutový kop a hanácký celek prohrál i druhý duel od rozpoutání korupční aféry.

Zato fotbalisté Plzně vyhráli potřetí za sebou a udrželi kontakt s nejlepšími. Po bezbrankovém poločase pokořili hosty z Příbrami postupně Kolář, Bakoš a Horváth, prohru Středočechů zmírnil v nastaveném čase střídající Wágner. Příbrami se na jaře vůbec nedaří a ze čtyř zápasů vytěžila jediný bod.

Oba týmy ze dna tabulky, Bohemians Praha a Kladno, prohrály shodně 0:3 a nic neubraly ze čtyřbodové ztráty na čtrnácté místo. Naopak Slovácko se jim může ve čtvrteční dohrávce ještě víc vzdálit, pokud neprohraje v Teplicích.

Střížkovští Bohemians prohráli doma na Strahově s Baníkem Ostrava 0:3.

Hrdinou vítězného týmu byl Varadi, který nejprve otevřel skóre a pak připravil druhý gól pro Mičolu. Tečku napsal v závěru Zeher a Baník tak alespoň částečně odčinil domácí prohru s Českými Budějovicemi.

Brno zdolalo stejně jednoznačně poslední Kladno. Hosté se sice zejména v prvním poločase snažili o otevřenou partii, ale koncovka byla jejich velkou slabinou. Na druhé straně mířili přesně Rabušic, Dostálek a Kalabiška, pro něhož to byl první gól v nejvyšší soutěži.