Sparta si pod Vrbovým dohledem vyšlápla na Lokomotiv Moskva

18:37
JEREZ - Fotbalisté Sparty porazili ve druhém přípravném utkání na soustředění ve Španělsku Lokomotiv Moskva 2:1. Výhru nad druhým celkem ruské ligy, kterou v Jerezu sledoval i nový trenér české reprezentace Pavel Vrba, zařídili útočník David Lafata a záložník Ladislav Krejčí.

Sparta slaví gól v derby. foto: ČTK

Sparta nastoupila v silné sestavě a v prvním poločase měla výraznou převahu. Vytěžila z toho však jen jednu branku, když penaltu nařízenou ve 13. minutě po faulu na Ladislava Krejčího proměnil Lafata. S šesti góly nejlepší střelec letenského celku v přípravě mohl těsně před přestávkou přidat další gól, brankář Ilja Abajev však jeho nebezpečný pokus vyrazil na roh.

Zatímco do druhého poločasu nastoupila Sparta beze změn, soupeř vyměnil téměř všechny hráče. Z trávníku odešel například bývalý záložník Realu Madrid Lassana Diarra a nastoupil někdejší nejlepší střelec ruské ligy Roman Pavljučenko.

Ruský reprezentant se hned uvedl střelou z úhlu a i nadále byl Lokomotiv aktivnější. Sparta hrozila především z rychlých brejků a jeden z nich využil po přihrávce Jakuba Brabce v 78. minutě Krejčí, který přehodil vybíhajícího brankáře. Tři minuty před koncem sice snížil Sergej Tkačjov, Pražané si však už výhru vzít nenechali.

Další utkání Spartu, která v prvním zápase v Jerezu prohrála 1:2 s Lechem Poznaň, čeká ve čtvrtek, kdy prvoligový lídr nastoupí proti Ludogorci Razdgrad.