Sparta rozdrtila Pardubice a prodloužila vítěznou sérii

21:14
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v 43. kole extraligy nad Pardubicemi 4:0 a po osmé výhře za sebou si upevnili vedení v extralize. Tým kouče Josefa Jandače svůj náskok na druhou Plzeň, která bude duel v Mladé Boleslavi dohrávat až 21. února, zvýšil už na sedm bodů.

ILUSTRAČNÍ FOTO foto: ČTK

Gólman Tomáš Pöpperle udržel popáté v sezoně čisté konto. Sparta zařadila do sestavy útočníka Jánského, který se vrátil z hostování právě z Pardubic. Domácí se mohli dostat do vedení ve druhé minutě, kdy ujel Ton, ale blafákem do bekhendu brankáře Růžičku nepřekonal. Hosté se pak ubránili při Nahodilově vyloučení, Pražané přestáli Kučného vyloučení a po jeho skončení otestoval pardubického gólmana Ivan Rachůnek.

Sparta - Pardubice 4:0

Branky a nahrávky: 17. Broš (Milam, Pacovský), 23. Sersen (Ton, Bližňák), 38. Ton (Bližňák, Tenkrát), 52. Bližňák (Tenkrát, Ton).

Rozhodčí: Hodek, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle - V. Kočí oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7247.

Bezbrankový stav nezměnil ani trest hostujícího Píši a možnost Yoricka Treilleho. Pardubice odolaly i při pobytu Starého na trestné lavici, ale v 17. minutě čtyři vteřiny po jeho návratu na led otevřel skóre dorážkou po Milamově střele Broš. Další šance domácích měli ještě před pauzou Ton a Yorick Treille.

Zvýšení náskoku se domácí dočkali ve 23. minutě, když při Benákově vyloučení skóroval střelou z pravého kruhu Sersen. Pardubičtí reagovali chvilkovým náporem, ale gólmana Pöpperleho nepřekonali. Už třetí šanci měl v 31. minutě ve vlastním oslabení Ton, ale Růžička dokázal jeho sólový únik opět vykrýt.

Snížit mohl ve 32. minutě obránce Kolář, jehož střela se odrazila od horní tyče, ale brankovou čáru nepřekročila, což si sudí oveřili u videorozhodčího. Při Milamově vyloučení zasáhl Pöpperle lapačkou proti Píšově pokusu i střelám Benáka. V 38. minutě ale udeřila po brilantní kombinaci opět Sparta, když po souhře Tenkráta a Bližnáka zakončoval do odkryté branky Ton.

Pöpperle držel čistý štít i při vyloučení Sachy Treilleho, který po návratu z trestné lavice po přečíslení minul Růžičkovu branku. V 52. minutě ale po další akci druhé sparťanské formace uvolnil Tenkrát Bližňáka, který zvýšil na 4:0 a definitivně rozhodl o usudu zápasu. Řada trestů v závěru už změnu stavu nepřinesla.

DALŠÍ VÝSLEDKY 43. KOLA

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky
: 18. Vašíček, 24. Petrovický (Malec), 27. Erat (Holec, Petrovický), 60. Holec (Erat) - 44. Kubát (V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 44. Ptáček (Gulaš, L. Květoň), 51. Kašpařík (Gulaš, L. Květoň), rozhodující nájezd Němeček - 12. Vondrka, 43. P. Jelínek (Sklenář). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4400.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
: 35. Burger (Ujčík, J. Káňa), 35. Štefanka (Szturc, Voráček), 45. Burger (Ujčík, Voráček), 46. Šedivý (Strapáč, Szturc), 60. Klimek (Trnka) - 14. Výtisk (Trončinský, Kudrna), 32. Bartovič (Kudrna, Čakajík), 49. P. Nedvěd (Víšek, Vak). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:2. Diváci: 4633.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4.Bicek (Patera, Kalla), rozhodující nájezd Dragoun. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3128.