Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Sparta selhala v poháru v Pardubicích. První utkání prohrála 0:1

14:50
PARDUBICE - Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do osmifinále domácího poháru MOL Cupu porážkou 0:1 na hřišti Pardubic. O vítězství sedmého celku druhé ligy rozhodl v prvním poločase Korejec Kim Te-won. Odveta na Letné se bude hrát 3. prosince.

Pardubický záložník Jan Jeřábek (vlevo) a záložník Sparty Petr Jiráček. foto: ČTK

Úvodní utkání osmifinále MOL Cupu

FK Pardubice - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 32. Kim Te-won. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Kakrda, Kopřiva, Kim Te-won, Knobloch - Matějovský. Diváci: 2755 (vyprodáno).

Sestava Sparty: Štěch - Mareček, Holek, Brabec, Hybš (76. Juliš) - Steinhöfer (46. Lafata), Hušbauer, Jiráček (46. Costa), Matějovský, Konaté - Fatai. Trenér: Ščasný.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný kromě absentujících reprezentantů nasadil většinu opor. Pardubice však od začátku favorita zatlačily a brankář Štěch musel vyrážet nepříjemné střely Řezníčka, Jeřábka i Fouska. Obrovskou šanci Pražanů zahodil ve 22. minutě Mareček, který po Hybšově centru v malém vápně hlavičkoval mimo.

Po půl hodině aktivnější domácí otevřeli skóre. Fousek po náběhu z levé strany našel volného Kim Te-wona a korejský záložník se snadno trefil do odkryté branky. Před pauzou se pokusil odpovědět Konaté, ale Knobloch jeho ránu vyrazil.

Pardubický gólman se v úvodu druhého poločasu blýskl i proti hlavičce střídajícího Lafaty z rohu. V 64. minutě Spartu zachránil od druhé inkasované branky výborný Štěch, jenž zblízka vykopl Řezníčkovu střelu.

Domácí v závěru dobře bránili a lídra nejvyšší soutěže do velkého tlaku nepustili. Souboj Lafaty s Knoblochem po dalším rohovém kopu znovu vyhrál brankář Východočechů.

Pardubice udržely domácí neporazitelnost i po devátém soutěžním utkání sezony a v poháru vyhrály i čtvrtý duel bez inkasované branky.