Sparta přerušila libereckou vítěznou šňůru. Doma jej porazila 5:2

18:00aktualizováno  21:54
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 33. kole extraligy suverénně vedoucí Liberec 5:2 a ukončili tak desetizápasovou vítěznou sérii Bílých Tygrů. Pražané o výhře nad sokem, jemuž v domácím prostředí podlehli naposledy v září 2011, rozhodli ve druhé třetině, kterou před 11.105 diváky vyhráli 3:0. Dva góly vítězů vstřelil Robert Sabolič.

Útočník Sparty Robert Sabolič překonává brankáře Liberce Jána Lašáka. foto: ČTK

Sparta zvítězila vcelku jasným výsledkem i přesto, že na střely mezi tyče dominoval Liberec poměrem 41:22.

Extraligový rekord. Zápas pod širým nebem v Brně sledovalo 18514 diváků

„Výborný výkon předvedl Tomáš Pöpperle, soupeř nás prakticky dvojnásobně přestřílel, ale my jsme byli efektivní. Liberec hraje v laufu a věří si, což je na hráčích vidět. My jsme se jim však vyrovnali a zvládli to,“ ocenil výkon svého týmu Jandač.

Hokejisté Zlína porazili Olomouc 4:2 a vůbec poprvé v sezoně dokázali vyhrát čtyřikrát za sebou. Dvěma góly se na tom podílel lotyšský útočník Roberts Bukarts.

Podívejte se na fotografie ze zápasu pod širým nebem mezi Brnem a Plzní.

Hokejisté Komety Brno se radují z gólu v zápase pod otevřeným nebem mezi Brnem...
Fanoušci během extraligového utkání pod širým nebem mezi Brnem a Plzní.

Berani se posunuli na deváté místo. Olomouc si naopak připsala pátou prohru z posledních šesti utkání.

„Byli jsme lepší, hosty držel ve hře brankář. Snad nám to dodá sebevědomí, jak jsme to dnes zvládli,“ přiznal asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Pardubice otočily ztracený zápas

Hokejisté Pardubic vyhráli nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasu. Ostravané vedli na začátku druhé třetiny už o tři branky, ale Dynamo dokázalo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení.

V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Dynamo svým druhým gólem v utkání Petr Sýkora, který si celkem připsal čtyři kanadské body. Vítkovice prohrály deváté z posledních deseti utkání.

Litvínov opět venku prohrál

Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali na domácím ledě Litvínov 2:0 a dosáhli teprve na druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou trefu zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Hyka a výsledek pojistil gólem do prázdné branky při power play Pavel Musil.

Čisté konto udržel při svém prvním startu od začátku v sezoně brankář Martin Růžička, který nastoupil při zranění Davida Ritticha.

Hokejisté Chomutova zvítězili nad předposledními Karlovými Vary 3:1 a zabrali po třech porážkách za sebou. Třemi asistencemi se na tom podílel lídr produktivity Roman Červenka. Energie prohrála třetí z posledních čtyř duelů.

Výsledky 33. kola

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (J. Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) - 2. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.105.

PSG Zlín - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Ondráček (Kubiš, Matějíček), 44. Kubiš, 51. Bukarts (P. Holík), 60. Bukarts (Kašík) - 53. Holec (P. Kafka, Jaroměřský), 56. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6080.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Čáslava (Redenbach, P. Sýkora), 29. Marcinko (P. Sýkora), 42. P. Sýkora (Gregorc, Redenbach), 63. P. Sýkora (Čáslava) - 7. Hovorka (Štich, Štencel), 14. Tomi (M. Hlinka), 21. Kucsera (Kolouch). Rozhodčí: Úlehla, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Štich (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7057.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. V. Růžička ml. (Červenka) - 55. T. Rachůnek (Marosz, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4903.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)