Sparta otočila zápas s Příbramí. Plzeň zaváhala

19:18
PRAHA - Fotbalisté Sparty porazili v utkání 2. kola Příbram 2:1 a po remíze na Dukle si připsali první ligovou výhru v sezoně. V zápase, který se kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti fanoušků v posledním duelu minulého ročníku hrál na Letné před prázdným hledištěm, prohrávali po trefě Trappa. P změně stran ale Kadeřábek a Kweuke skóre otočili. Sparta se vítězně naladila na odvetu Evropské ligy s Admirou.

Duel Sparta - Příbram se hrál bez diváků foto: ČTK

Oba týmy zamíchaly sestavami a nasadily nové posily. Sparta představila albánského mladíka Balaje, kterému v útoku sekundoval Kadlec, nejlepší kanonýr Kweuke zůstal jen na lavičce. Příbram vyztužila sestavu o Radka Dejmka naposledy působícího v belgické Lovani a navrátilce Huňu. Bývalý kanonýr překvapivě hrál na pravém kraji obrany.

Sparta - Příbram

Branky: 50. Kadeřábek, 65. Kweuke - 5. Trapp. Rozhodčí: Adam - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Hušbauer, Balaj (oba Sparta). Bez diváků.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (89. Zápotočný), Holek, Hušbauer, Přikryl (76. Skalák) - Kadlec (46. Kweuke), Balaj. Trenér: Lavička.

Příbram: Hruška - Huňa (65. Střihavka), Hájovský, Dejmek, Divíšek - Mareš, Trapp (28. Šlapák), Koukal, T. Pilík, Pleško (80. Wágner) - Krbeček. Trenér: Vavruška.

Příbramští na úvod doma inkasovali čtyři góly od obhájce titulu Liberce, s vicemistrem ale hráli v první půli rovnocennou partii a brzy dali vzpomenout na výhru 2:0 na Letné z jarní části minulé sezony.

Před čtyřmi měsíci zaskočili Spartu vedoucím gólem v 38. minutě, tentokrát udeřili už po pěti minutách. Gólman Vaclík vykopl míč přímo na Mareše a Trapp následně z hranice malého vápna zakončil do prázdné branky. Dočkal se premiérového gólu po letním příchodu do Příbrami.

Mladou sparťanskou jedenáctku inkasovaný gól naprosto vykolejil. Pražané hráli pomalu, nepřesně kombinovali a hostům stačily jen bojovný výkon a poctivá defenziva k bezproblémovému kontrolování náskoku. Liduprázdný stadion, za jehož branami občas zafandilo pár desítek sparťanských příznivců, jako by domácí uspával. Výrazněji zahrozil jen v 35. minutě hlavičkou Balaj. Na druhé straně sprintoval k Vaclíkovi střídající Šlapák a domácí Jarošík si div nedal vlastní gól.

Po přestávce poslal kouč Lavička na hřiště kanonýra Kweukeho a kamerunský bijec ztuhlou ofenzivu výrazně rozhýbal. Po třech minutách ještě gólman Hruška dokázal lapit Přikrylovu hlavičku, v 50. minutě už ale kapituloval. Po standardní situaci vrátil míč na druhou tyč Jarošík a Kadeřábek hlavou svou první trefou v lize vyrovnal.

Sparťané byli v druhé půli jako vyměnění a v 57. minutě mohli otočit skóre, kdyby si Přikryl po úniku příliš nepředkopl míč. Za osm minut už ale favorit vedl a znovu u toho byl kapitán Jarošík. Po rohu vrátil míč před branku a Kweuke zblízka doklepl hlavou do sítě. Příbramští tak v součtu s minulou sezonou prohráli posedmé za sebou. Nic na tom nezměnila ani Krbečkova hlavička, kterou v 73. minutě reflexivně vyrazil Vaclík. V závěru ještě odmítli pojistku Kweuke a Zápotočný.

Další nedělní výsledky ligy

Jihlava - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 15. Karlík - 30. Kolář. Rozhodčí: Bílek - Košec, Tacina. ŽK: Tecl, Jungr, Josl, Sedláček - Horváth, Ďuriš, Rajtoral. Diváci: 4150.

Jihlava: Blažek - Obert, Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (71. Mešanovič), Jungr (90. Kryštůfek), Koloušek, Karlík, Vaculík (81. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Hora (46. Fillo), Kolář (90. Hanousek), Ďuriš - Bakoš (77. Štípek). Trenér: Vrba.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 67. Halaška - 45. vlastní Pašek.

Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Zavadil, Kaufman, Švancara - Čajič, Rosa, Melunovič. ČK: 81. Rosa (Teplice). Diváci: 5760

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 43. Škerle, 65. Ordoš z pen.

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Doležal, Petr - Martykán, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa (Olomouc). Diváci: 5171.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 3:2 (0:2)
Branky: 60. a 82. Sivrič, 57. Mareš - 13. a 35. Markovič.

Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Táborský, Johana - Rýdel, Lengyel. Diváci: 2863.