Hokejová Sparta v přípravě boduje. V ET opět vyhrála

22:18aktualizováno  22:21
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v European Trophy v Litoměřicích nad Linköpingem 5:2 a připsali si v soutěži čtvrtou výhru z pěti zápasů. Dalším českým týmům se nedařilo. Kometa Brno sice získala první bod, ale podlehla finskému Kärpätu Oulu 2:3 po samostatných nájezdech, České Budějovice prohrály s Eisbärenem Berlín 1:2, Chomutov s HV 71 0:3 a Plzeň se švédskou Luleou 1:4.

Brankář Tomáš Pöpperle ze Sparty se raduje z vítězství foto: ČTK

Sparta sice v pátek prohrála v litoměřické Kalich Aréně s dosud suverénním HV 71 2:7, ale dnes se opět vrátila na vítěznou vlnu. Linköping ale dvakrát vedl. Ve 13. minutě se trefil ve vlastním oslabení Söderberg a po vyrovnání Pacovského v početní výhodě se prosadil ve výhodě pěti proti třem Himelfarb. Ještě v druhé třetině ale otočili stav Hanzlík s Jánským a v závěru pojistili náskok svou druhou trefou Pacovský a v power play Simon.

Sparta zůstává v Jižní divizi druhá o bod za HV 71, které ani ve čtvrtém utkání neztratilo bod. Na ledě extraligového nováčka se dostal tým z Jönköpingu ve druhé třetině do dvoubrankového náskoku díky trefám Strandberga a Davidssona, v 53. minutě zvýšil Sundh a v závěru jen sebral Gajovský čisté konto Wesslauovi. Chomutov po dvou výhrách a dvou porážkách po samostatných nájezdech v European Trophy poprvé nebodoval.

Budějovice potřetí padly

Českobudějovický Mountfield nenavázal na páteční výhru nad Hamburkem a po neúspěchu s Eisbärenem si připsal ve čtvrtém duelu třetí prohru. Klub z Berlína dostal ve 13. minutě do vedení v přesilovce Foy. V závěru úvodní části sice vyrovnal Mikuš, ale v 38. minutě rozhodl Rankel. Eisbären tak i počtvrté v soutěži nezaváhal.

Kometa po třech zápasech bez bodového zisku hostila Kärpät a ve 35. minutě získala vedení díky Čermákovi. Ještě v druhé třetině ale vyrovnal Viuhkola a po 35 vteřinách třetí třetiny otočil stav český útočník Plíhal. Ve 47. minutě smazal ztrátu Erat, ale v rozstřelu se prosadil jako jediný Kähkönen.

Bodovaly Plzeň a Karlovy Vary

Plzeň v pátek na třetí pokus poprvé bodovala díky výhře nad Kärpätem Oulu v prodloužení, ale proti suverénní Lulee vyšla opět naprázdno. Na trefu Fabriciuse z 26. minuty ještě rychle odpověděl Kovář, ale za 79 vteřin Indiáni opět prohrávali po gólu Klasena. Ve 43. minutě zvýšil český obránce Skrbek a 15 vteřin před koncem dovršil výsledek střelou do prázdné branky při power play Chris Abbott.

Karlovy Vary zakončily své vystoupení na Dult-Cupu v Landshutu výhrou nad švýcarským druholigovým Thurgau 5:1 a skončily se šesti body třetí. Na branku Skuhravého sice odpověděl v úvodní části Dietrich, ale Keith se Zaťovičem ve druhé třetině upravili na 3:1 a v závěrečném dějství skórovali znovu Skuhravý a Gulaši.