Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Krejčí režíroval triumf Sparty nad Jabloncem

20:22
PRAHA - Sparťané vyhlásili před sezonou jako jeden ze svých hlavních cílů zvítězit ve fotbalovém Poháru České pošty. K postupu do finále už udělali důležitý krok: na domácím stadionu porazili brankou Krejčího Jablonec 1:0.

David Lafata z Jablonce (vpravo) a Andrej Kerič ze Sparty foto: ČTK

Pro severočeský celek je triumf v této soutěži jedinou cestou, jak se probojovat do Evropské ligy, a proto v Praze na Letné nastoupil v nejsilnějším složení. Jenže ani to mu k triumfu nepomohlo: příští středu bude před svými fanoušky v odvetě dotahovat jednobrankové manko.

Že chtějí fotbalisté Sparty rozhodnout už v prvním semifinálovém zápase, dávali najevo od zahajovacích minut. Brzy po rozehrávce měl po akci aktivního Krejčího první šanci Matějovský - a hned tutovou -, jenže v ideální pozici ze dvanácti metrů zamířil těsně mimo.

Krejčí opět skóroval

V 18. minutě se už ale hráči v rudých dresech dočkali. Pamič agresivním napadáním připravil na hranici malého vápna váhající obránce Jablonce o míč, předal jej Keričovi, od něhož putoval ke střelci Krejčímu. Mladý záložník potvrdil formu: levou šajtlí vymetl pavučiny v šibenici branky.

"Užívám si, že se mi v posledních duelech tolik daří," zářil v poločasovém rozhovoru ČT muž, jenž skóroval potřetí v uplynulých pěti dnech.

Ještě v první půli mohli domácí přidat gól s pořadovým číslem dvě. Do dalšího zakončení totiž vybídl přesnou kolmicí po půl hodině hry Holek Keriče, ovšem ten velice skrovně zaplněný stánek na Letné nerozradostnil. Poté, co zamotal hlavu stoperovi Pavlíkovi, zamířil jen do míst, kde úřadoval zkušený brankář Špit.

Po změně stran Krejčí demonstroval, proč je v současnosti nejplatnějším hráčem Sparty. Nejprve elegantním sólem od lajny obešel Eliáše s Pavlíkem a dostal se do zakončení. O chvíli později vymyslel akci, na jejímž konci Sionko orazítkoval dalekonosným pokusem břevno Jablonce.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V 63. minutě z dobré pozice střílel Holek vysoko nad. Zpětnou přihrávkou ho vyhledal Krejčí. Hráč s číslem 23 na dresu byl i u následné akce: po centru Sionka sklepl míč Hušbauerovi, který sám před Špitem neuspěl. Hřiště v tomto zápase ovládalo mužstvo domácích.

Největší brankovou příležitost si Jabloneční fotbalisté vypracovali až v úplném závěru měření sil: Piták vyslal do pokutového území na zteč Vošahlíka, který z mírného úhlu střílel. Jeho pokusu sice chyběla přesnost, ale díky tomu se do zakončení už už tlačil kanonýr Lafata - na míč byl ale příliš krátký.

Utkání tak dospělo k jednobrankovému vítězství Sparty. "Musím ale říct, že jsem s výsledkem nespokojený, protože neodpovídal průběhu hry," řekl v pozápasovém rozhovoru trenér Sparty Martin Hašek. "Měli jsme vyhrát větším rozdílem," dodal.

Úvodní utkání semifinále fotbalového Poháru České pošty:

Sparta Praha - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka
: 17. Krejčí. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Kadlec - Eliáš, Loučka. Diváci: 2603.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (79. Kadlec), Hušbauer, Matějovský, Holek, Krejčí (90. Juhar) - Kerič (46. Kweuke). Trenér: Hašek.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník (46. Kopic) - Třešňák (73. Vošahlík), Piták, Loučka, Vaněk, Jablonský - Lafata. Trenér: Komňacký.