Sparta podruhé za sebou neskórovala a podlehla i Linköpingu

23:02
PRAHA - Hokejisté Sparty prohráli v European Trophy se švédským Linköpingem 0:2. Kromě samostatných nájezdů v pátečním souboji s Djurgaardenem tak svěřenci trenérů Miloše Holaně a Davida Volka ve druhém utkání po sobě neskórovali. Ze šesti dosud odehraných duelů v divizi Capital mají Pražané na kontě tři vítězství a tři porážky.

Ilustrační foto foto: ČTK

V sestavě hostů podle očekávání nechybělo české trio, které tvoří obránce Melichar a útočníci Hlinka s Hlaváčem, kteří se připravují se Spartou na novou sezonu a vypomohou jí v úvodu extraligy před přesunem do Švédska. A především oba útočníci byli v průběhu utkání hodně vidět.

Hlaváč měl jedinou větší příležitost v průběhu první třetiny, ale brankáře Novotného prostřelit nedokázal. Bezbrankový stav duelu,

který celkově příliš šancí nenabídl, zlomil až ve 29. minutě Andersson, když po spolupráci s Karlssonem dorazil puk ze vzduchu do sítě po vlastní střele.

Odpovědět mohl po chvilce Bartánus, jenže pálil pouze do tyčky. Vzápětí jel Hlinka sám na domácí branku, ale Novotný mu pohotově vypíchl kotouč ještě před zakončením. Ve třetí části měl Hlinka prsty v druhé brance. Vyhrál vhazování, nabil Johanssonovi a ten ostrou ranou propálil Novotného podruhé.

V 57. minutě mohl po velké chybě Žovince definitivně rozhodnout Laumann Ylven, ale Novotný byl proti. Švédský tým to nakonec mrzet nemuselo, neboť Sparta se k většímu ohrožení jeho branky do konce utkání již nedostala, i když více než minutu a půl před vypršením základní hrací doby sáhla k power play.

Další zápas letní pohárové soutěže čeká Spartu ve středu, kdy přivítá od 18:00 německý Mannheim.

Hokejový turnaj European Trophy

Divize Capital:
HC Sparta Praha - HC Linköping 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Andersson (Karlsson), 52. Johansson (Hlinka, Zackrisson). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1471.

Sparta: Novotný - Husák, O'Brien, Philipp, Jan Hanzlík, Žovinec, Gulaši, Bolf - Kůrka, Broš, Bartánus - Pacovský, Výborný, Smoleňák - Hromas, Karpov, Kafka - Tůma, Luňák, Sovík. Trenéři: Volek a Holaň.

Eisbären Berlín - Djurgaarden 4:2, Adler Mannheim - Färjestad 6:4, IFK Helsinky - Valerenga Oslo 7:3.

Divize Central:
Curych - Malmö 4:1, Tappara Tampere - TPS Turku 0:3 (za hosty Plíhal 1+0), Red Bull Salcburk - HV71 3:4 (za hosty Piroš 0+1), Bern - Frölunda 3:2.