Sparta podesáté bodovala. Tenkrát přišel o rekord

19:40aktualizováno  21:12
OSTRAVA - Hattrick Romana Szturce poslal hokejisty Vítkovic v letošní sezoně k prvnímu vítězství nad Spartou, vicemistr vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Vedoucí tým extraligy si přes penaltový nezdar připsal desátý zápas v řadě, ve kterém zabodoval. Naopak naprázdno vyšel sparťanský útočník Petr Tenkrát, po čtrnácti utkáních nebodoval a přišel tak o šanci atakovat blížící se klubový rekord.

Vítkovice - Sparta. foto: ČTK

Lídr z Holešovic se v první části v Ostravě choval jako doma. Domácí převyšoval svižným pohybem i kombinací a brzy se dočkal i gólu, když ve čtvrté minutě Lapšanský po samostatném nájezdu procedil bekhendovou střelou mezi Málkovými betony.

Sparta udávala rytmus. Z domácích byl cítit respekt, upustili i od svého obvyklého vysunutého forčekinku. Druhý gól měl na hokejce Sacha Treille, ale Málek špičkou betonu jeho průnik středem vytěsnil.

Vítkovice - Sparta 3:2 SN

Branky a nahrávky: 17. Szturc (Malík, Šedivý), 39. Szturc (Ondrušek), rozhodující nájezd Szturc - 3. Lapšanský (Jánský), 21. Ton. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.

Vítkovice zahrozily v sedmé minutě Ovčačíkem a jeho ránu z mezikruží Pöpperle s problémy kryl. I když se hrálo hlavně v domácím pásmu, nakonec úvodní třetina neměla vítěze. Tlak Sparty ukončil Szturc, který se natáhl po Malíkově zblokovaném nahození a přes Pöpperleho hůl zavěsil.

Vicemistr se zmátořil a najednou nebezpečně dorážel na sparťanskou branku. Jenže hned ve 45. sekundě druhé třetiny ujel v oslabení Ton a byť první střelou Málka nepřekonal, vyražený puk napodruhé zpoza branky zasunul za čáru. Sparťanský veterán si připsal už 23. gól v sezoně.

Hosté mohli jít rychle do dvougólového trháku, příležitost Sachy Treilleho však zmařil Málek. Přesto se Vítkovicím ve druhém dějství podařilo srovnat krok. Strapáč s Káňou mohli dorovnat i skóre, Pöpperle však Spartu dvakrát podržel. Hosté zlobili ponejvíce brejky, při dalším sólu Tona se ale vyznamenal i Málek.

I podruhé však náskok Sparty domácí dotáhli: Ondrušek narýsoval parádní kolmici na Szturce, který prostřelil gólmana.

Vítkovice byly v závěru lepší, třetí gól visel ve vzduchu. Szturc a spol. mohli šest minut před koncem rozhodnout, ale hattrick mu překazil Pöpperle, dorážku do odkryté brány nezvládl Šedivý a v dalším střídání ani Burgr. Neujala se ani šance Ovčačíka.

Vítkovice tlačily i v prodloužení, na střely vyhrály 5:0, ale rozhodly až nájezdy. Hrdinou se stal Szturc, který proměnil ten poslední a zaznamenal hattrick.

Další úterní výsledky hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Ondráček (Roman Vlach), 7. Köhler (Leška, Hamrlík), 55. Důras (Galvas, Tesařík). Rozhodčí: D. Konc, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3577.

HC Mountfield České Budějovice - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. Šimánek - 9. Kolář I (Koukal, Kolář II), 38. Kousal (Markovič), 42. Somík (Nahodil), 54. Koukal (Starý, Píša). Rozhodčí: Pešina, R. Polák - Jindra, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4517.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branka a nahrávka: 13. Kuběna (Dej), 45. T. Klíma (T. Sýkora), 59. Košťál (Dej, Skuhravý) - 46. Pletka (Jan Kovář), 53. Kaberle (Jan Kovář). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 4904.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:4 (2:0, 1:2, 0:2) Branky a nahrávky: 9. H. Zohorna (Bičánek) 13. Jakub Svoboda (Kováčik, Němec), 38. Holec (Žižka, Erat) - 21. Kudrna (P. Nedvěd, Trončinský), 28. Kudrna (P. Nedvěd), 52. Kudrna (Trončinský, P. Nedvěd), 58. Urban. Rozhodčí: Hribik, Husička - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Štich (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6705.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Klouček (D. Květoň, Peterek) - 12. Krenželok (Alinč, Krejčí), 25. Micka (V. Růžička ml., Dresler), 40. Vondrka (Kadlec), 59. Dušek (Vondrka). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Kadlec (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 2623.