Sparta počtvrté za sebou zaváhala. Ve Španělsku prohrála s Dněpropetrovskem

20:30
MARBELLA/PRAHA - Z pěti přípravných zápasů tři porážky. Fotbalisté Sparty tentokrát nestačili na soupeře z Ukrajiny, na soustředění ve Španělsku prohráli s Dněpropetrovskem 0:1. Sparta na úvod zimní přípravy roznesla Ústí nad Labem 7:1, ale od té doby nevyhrála - připsala si tři porážky a jednu remízu. Triumf Dněpropetrovsku, loňského finalisty Evropské ligy, zařídil čtvrt hodiny před koncem Roman Zozulja.

Spartě se znovu v přípravě nedařilo - ilustrační foto foto:  Michal Šula, MAFRA

Fotbalista Kováč po sezoně ukončí kariéru. Ve Spartě ale bude dál působit

Sparta v přípravě především hledá optimální sestavu, a trenér Zdeněk Ščasný tak znovu zkusil jiné varianty.

Costu, který na podzim nastupoval na stoperu, posunul na levého beka, ale jeho spolupráce s Mariem Holkem příliš nefungovala a z jejich prostoru byl Dněpropetrovsk nejnebezpečnější.

Pražany držel brankář David Bičík, ovšem v 74. minutě neměl šanci, když střelu z dálky obrana srazila jen k Zozuljovi a pro něj už nebyl problém zamířit do odkryté branky.

JDEME DÁL. Fotbalisté Sparty jako jediní ze tří českých zástupců vybojovali...
David Lafata ze Sparty (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu.

Sparťané, kterým chyběl kapitán David Lafata, se sice snažili o vyrovnání, ale českého gólmana Jana Laštůvku v brance ukrajinského celku se jim překonat nedařilo.

A když v poslední minutě míč do branky přece jen dotlačili, sudí gól na pokyn pomezního neuznal zřejmě kvůli útočnému faulu Costy.