Spartě se vzdaluje titul. V Boleslavi prohrála 0:2

21:16
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté pražské Sparty v boji o titul znovu zaváhali a po dnešní prohře v Mladé Boleslavi 0:2 jim chybí na vedoucí Liberec už čtyři body. Na podzim suverénní Sparta na jaře ztratila body už v šestém z deseti zápasů a třetí Plzeň je už jen o bod zpět. Výhru Boleslavi zařídili Jan Chramosta a David Brunclík, hosté hráli půl hodiny bez vyloučeného Chorvata Pamiče.

Mladá Boleslav - Sparta (Ladislav Krejčí) foto: ČTK

Sparta se po páteční výhře Liberce nad Žižkovem dostala pod ještě větší tlak, který ji téměř paralyzoval. Pražané předvedli další nevýrazný výkon a nepřipomínali tým, který má nejlepší venkovní bilanci. V ofenzivě byli neškodní, před vlastní brankou naopak museli řešit několik ošemetných situací. Zatrnulo jim už v 18. minutě, když domácí Chramosta namířil do tyče.

Boleslav v minulém kole po pěti zápasech v lize zažila radost z vítězství a výhru na půdě Bohemians 1905 toužila potvrdit i proti dalšímu týmu z metropole. Hosté, kteří Boleslav před necelým měsícem vyřadili z domácího poháru, se v první půli nezmohli na jedinou střelu na branku.

Ohlasy trenérů

Miroslav Koubek (Boleslav):
Kluci se vydali, odbojovali to, protože zápas to byl velmi těžký. ěli jsme i trochu štěstí, ale šli jsme mu naproti. Pomohlo, že šel soupeř do deseti. Sparta sice i po vyloučení měla tlak a vytvořila si šance, ale nám se otevíralo pořád víc prostoru pro brejky.

Martin Hašek (Sparta):
Vyloučení přišlo ve chvíli, kdy jsme byli lepší. Pamič nešťastně reagoval na situaci, kdy dostal špatnou přihrávku. Když má hráč jednu žlutou kartu, musí být v dalších soubojích opatrnější. Kontakt s protihráčem tam byl spíš nepatrný, ale k rozhodčímu se vyjadřovat nebudu.

Zápas se pro Spartu zkomplikoval ještě víc po změně stran. Obránce Pamič za půlící čarou zbytečně fauloval Štohanzla a po druhé žluté kartě nechal svůj tým v oslabení na závěrečnou půlhodinu.

Přesilovku domácí využili přesně za deset minut: na Šírlův skvostný centr naskočil Chramosta a přesnou hlavičkou ukončil svůj střelecký půst, který trval od 6. listopadu. Sparťané jako by si nevzali ponaučení z prvního vzájemného zápasu, kdy jim Chramosta na Letné také vstřelil gól při vysoké výhře Středočechů 3:0.

Spartě v početní nevýhodě mohl vrátit naději Hušbauer, jehož rána se odrazila od tyče. A vzápětí na druhé straně střídající Kulič nepřekonal tváří v tvář brankáře Vaclíka. Uspěl ale v úplném závěru střídající Brunclík, který do Vaclíkovy brány doklepl odražený míč. To neunesli fanoušci Sparty, kteří se pustili do šarvátek s domácími pořadateli. Klid museli zjednat až přivolaní policejní těžkooděnci.

Ml. Boleslav - Sparta 2:0

Branky: 68. Chramosta, 90. Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Rolko, Kúdela, Kysela, Štohanzl, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič. Diváci: 4596.

Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.