Sparta po pěti letech prohrála s Boleslaví, závěrečný nápor zastavili její fanoušci

17:25
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi po pěti letech porazili pražskou Spartu, když ve 20. kole ePojištění.cz ligy doma zvítězili 1:0. Letenské navíc v závěrečné desetiminutovce zradili vlastní fanoušci, kteří zaházeli hřiště dýmovnicemi a petardami a přerušili tak závěrečný tlak svého týmu. Boleslav tak ztrácí na třetí Spartu už jen čtyři body.

Sparťané si drží opět tváře v dlaních. V Mladé Boleslavi prohráli 0:1. foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia opět rozhodla o výhře až v závěru. Teplice si vstřelily vlastní gól

První poločas patřil Boleslavi. Už v sedmé minutě nepříjemně vystřelil Valenta, ale brankář Koubek si s jeho pokusem schovaným za chumlem hráčů poradil.

Hostující gólman předvedl pohotový zákrok i ve 20. minutě, kdy po rychlé akci hlavičkoval Fleišman. Chvíli na to navíc po rohu hlavičkoval jen těsně nad Da Silva.

Bývalý trenér Sparty David Holoubek.
Sparťanský trenér Tomáš Požár.

Pasivní a trápící se Sparta se probrala po půlhodině hry a po souboji Pauscheka s Konatém upřel rozhodčí hostům penaltu.

Záložník z Pobřeží slonoviny navíc neměl daleko k úvodní brance, ale dvě minuty před přestávkou trefil v ideální pozici místo branky pouze Fleišmana.

Sparta do druhého poločasu místo Sáčka s Čermákem poslala Váchu s Néstorem a role se obrátily.

Výsledek 20. kola:

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka:
68. Da Silva. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Vukadinovič - Šural, Mazuch. Diváci: 4928.

Hosté přebrali iniciativu, ale dlouho byla jediným výsledkem pouze územní převaha. A tak přišel trest. Koubek zaváhal při vyběhnutí na roh a Da Silva v 68. minutě otevřel skóre.

Deset minut před koncem zkomplikovali Spartě cestu za vyrovnání vlastní fanoušci a kvůli pyrotechnice v jejich kotli byl zápas zhruba na pět minut přerušen. Chuligány proto hasiči pokropili hadicí a zbytek zápasu se dohrál za přítomnosti policejních těžkooděnců.

Sparta se po vynucené pauze už na nic nezmohla a připsala si druhou jarní porážku. Na třetím místě tabulky tak ztrácí na třetí Plzeň pět a na první Slavii už děvět bodů.

Letenský celek se tak musí v boji o poháry už dívat i za sebe, protože čtvrtá Boleslav i pátý Zlín na Spartu ztrácí čtyři body.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...