Sparta nezaváhala. Pokud klopýtne Plzeň, může už za týden slavit

21:00
PRAHA - Minimálně do pondělního odpoledne zvýšili fotbalisté Sparty náskok v čele Gambrinus ligy na 13 bodů. A to díky výhře 3:1 v malém pražském derby na Dukle, na níž se dvěma góly podílel Josef Hušbauer. Pokud Plzeň v dohrávce na Slavii zaváhá, můžou se Letenští radovat s titulu už v příštím kole.

Josef Hušbauer slaví gól foto: ČTK

Sparta v posledním utkání na Julisce v rámci pohárového čtvrtfinále prohrála 1:2, dnes však začala perfektně. Už ve třetí minutě Matějovský našel u pravé tyče Kadeřábka, jehož střela podél vybíhajícího gólmana Rady se jen tak tak dokutálela až do sítě.

OSTATNÍ ZÁPASY

Hosté kontrolovali hru a za čtvrt hodinu udeřili podruhé. Záložník Hušbauer zhruba z dvaceti metrů napřáhl a krásně se trefil do horního růžku.

Hušbauer do čela tabulky střelců

Dukla se k ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostávala. Naopak těsně před pauzou Matějovského tvrdou ránu po rohovém kopu s obtížemi vyrazil Rada.

Josef Hušbauer slaví gól

Po přestávce sice Dukla zvýšila aktivitu, Sparta však i nadále zápas s přehledem kontrolovala a po rychlém brejku se dočkala třetí branky. Postaral se o ni v 70. minutě opět Hušbauer, který se tak posunul do čela pořadí ligových střelců o gól před spoluhráče Lafatu.

Domácím se podařilo snížit až patnáct minut před koncem díky chybné rozehrávce brankáře Vaclíka. Pospěch si po střele do prázdné branky připsal dvanáctý gól v sezoně, šlo však už jen o čestný úspěch. Dukla ani na šestý pokus nedokázala Spartu v lize porazit.

Brno zaskočilo Teplice a prchá od sestupu

Fotbalisté Brna udělali důležitý krok v cestě za záchranou v první lize. Výhrou 1:0 na hřišti Teplic odskočili se vzdálili sestupovým pozicím na šest bodů. Bodovala opět Příbram, která uhrála bezbrankovou remízu v Olomouci.

Brno ukončilo čekání na ligovou výhru zvenku, které od předloňského srpna trvalo 25 zápasů. Severočechům se naopak znovu vzdálila šance na účast v evropských pohárech. Na třetí Mladou Boleslav ztrácejí sedm a na čtvrtý Liberec dva body.

25. kolo první fotbalové ligy

• Dukla Praha - Sparta Praha 1:3 (0:2)
    Branky: 75. Pospěch - 18. a 70. Hušbauer, 3. Kadeřábek. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Přikryl. Diváci: 6872.
  • Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 0:0
    Rozhodčí: Kocourek - Urban, Kříž. ŽK: Škerle - Mišůn, Jugas, Volešák. ČK: 77. Jugas. Diváci: 3583.
  • FK Teplice - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
    Branka: 76. Schuster. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pilný. ŽK: Klimpl (Teplice). Diváci: 5482.