Sparta - Mladá Boleslav 1:1. Chyboval Blažek, domácí spasil Wilfried

19:39aktualizováno  20:11
PRAHA - V deštivém podvečeru se rozešli v Praze na Letné v 10. kole první ligy smírně fotbalisté Sparty a Mladé Boleslavi. Aktivnější hosté se dostali do vedení ve 41. minutě zásluhou Opiely po chybě gólmana Blažka. Sedm minut před koncem vyrovnal svým šestým ligovým gólem v sezoně Bony Wilfried, když chytrou hlavičkou korunoval rostoucí tlak domácích.

Sparta - Mladá Boleslav (Wilfried v akci). foto: ČTK

Za šlágr 10. kola první fotbalové ligy označili odborníci i fanoušci duel Sparty s Mladou Boleslaví a oba týmy se podle toho na Letné činily. Domácí opět protočili záložní řadu, když na lavičce zůstali Sionko s Podaným, které nahradili Jeslínek a Matějovský, a na hře Letenských to bylo znát.

A to oběma směry - jak dopředu, tak dozadu. Již ve 4. minutě se hosté radovali z gólu, který vstřelil po rohovém kopu Kulič, ten ale stál při doklepávání míče do sítě po hlavičce Rolka v ofsajdu (kdyby tak neučinil, gól by padl nejspíše regulérní cestou). Na druhé straně vzápětí zahrozil Wilfried, leč branku z úhlu netrefil.

V následujících minutách se sice žádná gólová příležitost neurodila, přesto se fanoušci nenudili. Hra se přelévala ze strany na stranu, bohužel oběma týmům chyběl ve finální fázi klid a přehled. Častěji se ale hrálo před sparťanskou brankou, také díky několika chybám v komunikaci trojlístku Blažek-Řepka-Brabec.

To potvrdila především situace ze 34. minuty, kdy měli Středočeši po závaru před Blažkem tři šance vstřelit gól, první zneškodnil sparťanský gólman, při dalších dvou napravil svá zaváhání Řepka. "V první půli jsme hráli špatně po taktické stránce a hodně naivně, čehož soupeř využíval," hodnotil výkon svých svěřenců v této fázi duelu kouč Sparty Jozef Chovanec.

Sparta - Mladá Boleslav (Wilfried v akci).

O dvě minuty později chyboval také stoper Boleslavi Rolko, mladík Kadlec se řítil sám na Millera, kterého ale střelou mezi nohy neprostřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu ve 41. minutě se nedohodli Řepka s Blažkem, sparťanský gólman srazil míč jen pod nohy Opiely a ten z osmi metrů nekompromisně zavěsil - 0:1.

"Já bych v tom nic velkého neviděl. Myslím, že komunikace mezi stopery a gólmanem byla v pořádku až na tu gólovou situaci. Blažek nás ale předtím několikrát podržel," zastal se svých opor Chovanec. Podobné slitování ale neměl s Jeslínkem a Matějovským, kteří již do druhého poločasu nenastoupili.

A tento tah mu vyšel, ostatně jej ocenil také kouč hostí Karel Stanner. "Neviděl bych to tak, že jsme ve druhé půli hráli hůře než v první a více zezadu. Jde také o soupeře, Sparta se díky střídáním zvedla, Sionko s Podaným hru rozhýbali," řekl ke změnám soupeře Boleslavský patriot. Měl pravdu.

Sparta - Mladá Boleslav (Matějovský v akci).

Sparta postupně zatlačila hosty do hluboké defenzivy a v 83. minuty udeřila. Kladrubský s Wilfriedem si zopakovali téměř jako přes kopírák gólovou akci ze zápasu s Palermem a sparťanský snajpr vstřelil hlavou svou šestou ligovou branku v sezoně - 1:1. Ačkoliv se o změnu skóre pokoušely v závěru oba celky (hostující Kulič v dobré příležitosti minul, Pamiče vychytal Miller), nerozhodný stav už se neměnil.

"Byl to pěkný zápas, který se musel fanouškům a divákům líbit. Remíza je asi zasloužená," shodli se po zápase také oba trenéři. Sparta tak zůstává na třetím místě, když se bodově (19) dotáhla na druhou Olomouc. Ta má ale stejně jako vedoucí Plzeň (26) svůj zápas v rámci 10. kola ještě před sebou. Boleslav je se šestnácti body čtvrtá.

10. kolo první fotbalové ligy

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:1 (0:1)
Branky: 83. Wilfried - 41. Opiela.
Rozhodčí: Paták - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Kadlec - Fabián, Táborský, Procházka. Diváci: 6448.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Kucka, Vacek - Jeslínek (46. Sionko), Matějovský (46. Podaný), Kadlec (73. Kweuke) - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Fabián - Mendy (60. Sedláček), Procházka, Opiela, Táborský (81. Šírl) - Chramosta, Kulič (90. Řezníček). Trenér: Stanner.