Sparta zvládla generálku na Bern, na umělce porazila v poháru Příbram

16:05
PŘÍBRAM - Fotbalisté Sparty porazili v odvetě osmifinále Poháru FAČR Příbram 3:1 a po remíze 1:1 z úvodního utkání zkompletovali osmičku týmů pro jarní čtvrtfinále. Letenský celek navíc v tréninkovém centru na Strahově zvládl generálku na přímý souboj o postup do play off Evropské ligy s Bernem, který se bude příští týden rovněž hrát na umělé trávě.

Odvetné utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR AC Sparta Praha - FK Příbram: Josef Hušbauer foto: ČTK

Sparta nastoupila bez kapitána a nejlepšího střelce Lafaty, jenž od nedělního ligového utkání léčí zraněná záda, aby byl připraven na důležitý duel s Young Boys. V sestavě ho zastoupil Přikryl a právě on poslal domácí už v sedmé minutě po rychlé akci a centru Kadeřábka do vedení.

Domácí mohli ještě do poločasu zvýšit, ale Krejčí s Kadeřábkem se neprosadili a pět minut po přestávce mohla Sparta zahozených šancí litovat. Z přímého kopu na rohu vápna se k bližší tyči trefil Pilík a navázal na podobný gól z prvního vzájemného zápasu.

Vyrovnaný stav vydržel na Strahově čtrnáct minut a do vedení šla opět Sparta. Po rohu přiťukl Matějovský míč Hušbauerovi, který zamířil přesně do pravého horního rohu. O šest minut později už to bylo o dva góly, z přímého kopu se do šibenice trefil Dočkal.

Příbram po třetí brance rezignovala a připsala si třetí prohru v jedenácti zápasech od příchodu trenéra Pavla Tobiáše k týmu. Sparta se naopak vítězně naladila na zápas v Bernu a ve čtvrtfinále doplnila Plzeň, Jablonec, Mladou Boleslav, Teplice, Slovácko, Liberec a druholigový Třinec.

Sparta Praha - Příbram 3:1 (1:0)

Branky: 7. Přikryl, 64. Hušbauer, 70. Dočkal - 51. Pilík. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Nádvorník. ŽK: Dočkal - Pilík, Sus, Neves. Diváci: 582. První zápas 1:1, postoupila Sparta.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský (76. Vacek), Mareček, Hušbauer - Dočkal, L. Krejčí (81. Schick) - Přikryl. Trenér: Lavička.

Příbram: L. Krbeček - Sus, Hájovský, Zápotočný (46. T. Krbeček), Neves - Pilík, Suchan, Fillo, Hnaníček (74. Jiří Mareš), Krameš - Řezníček (46. Tregler). Trenér: Tobiáš.