Spanilá jízda Spurs ve finále konference pokračuje

9:09
SAN ANTONIO - Basketbalisté San Antonia porazili ve finále Západní konference NBA Oklahomu 120:111 a vedou na zápasy 2:0. Spurs tak prodloužili svoji sérii bez prohry na 20 utkání.

San Antonio Spurs - Oklahoma City foto: Reuters

San Antonio je čtvrtým týmem v ligové historii, jehož vítězná šňůra se protáhla alespoň na dvě desítky zápasů. Spurs jsou však jediní, jejichž série trvá i v play off, v němž v úterý vyhráli už podesáté za sebou.

Mladý celek Oklahomy dělal všechno pro to, aby si ze San Antonia odvezl vítězství, ale na Spurs nestačil. Tři lídři Thunder nastříleli dohromady 88 bodů (Durant 31, Harden 30, Westbrook 27), ale v obraně hosté nedokázali texaský tým zastavovat. Oklahoma v utkání ani jednou nevedla.

Spurs si již v první čtvrtině vypracovali dvouciferný náskok a v třetí části vedli až o 22 bodů. Thunder ještě zabojovali a čtyři minuty před koncem se přiblížili na sedm bodů, ale nic víc už jim domácí nedovolili.

Parker byl v pohodě

Brilantní výkon v dresu Spurs předvedl francouzský rozehrávač Tony Parker, který nasbíral 34 bodů a osm asistencí. Parker měl skvělou úspěšnost střelby, když trefil šestnáct z 21 pokusů z pole. "Byl to jeden z těch lepších večerů. Od začátku jsem se cítil v dobrém rytmu. Chtěl jsem hrát agresivně a navíc mi to padalo z dálky. V prvním zápase jsem hrál moc ve spěchu, dnes jsem si na všechno dopřál trochu víc času," řekl Parker.

Hvězda prvního utkání Manu Ginobili přispěl 20 body. Zápas se povedl i nováčkovi Kawhimu Leonardovi, který se dostal na 18 bodů a deset doskoků.

Střelecká úspěšnost San Antonia se vyšplhala na 55 procent, zatímco Thunder zůstali na 42 procentech.