Barceloně vyhrála díky hattricku Messiho. Ligu tak dál vede

14:07aktualizováno  23:05
MADRID - Fotbalisté Barcelony vyhráli díky hattricku Lionela Messiho ve třetím kole španělské ligy 3:2 nad Valencií a zůstávají díky skóre v čele tabulky soutěže. Plný počet bodů má i druhé Atlético Madrid, jeho městský rival Real, ale také Villarreal, který zvítězil 3:0 v Pamploně. Jeden ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy Sevilla remizoval doma s Málagou 2:2.

Lionel Messi foto: Reuters

Barcelona za triumf vděčila útočníkovi Messimu, který se vrátil do sestavy po zranění stehenního svalu ve velkém stylu. Poprvé se trefil v 11. minutě, kdy obešel brankáře i obránce. Druhý gól přidal v 39. minutě, dvě minuty nato završil po kombinaci s Cescem Fábregasem a Neymarem hattrick a trefil se popáté v sezoně.

Ještě před přestávkou však zdramatizoval zbytek duelu útočník Hélder Postiga. Nejprve akrobaticky překonal jako první hráč v sezoně obranu Barcelony, v nastavení přidal gól hlavou a snížil na 2:3. V druhém poločase se však fanoušci ve Valencii už branky nedočkali.

3. kolo

• Pamplona - Villarreal 0:3 (22. Perbet, 30. Aquino 30, 75. Uche)
  • Real Madrid - Bilbao 3:1 (26. a 73. Isco, 45.+1 Ronaldo - 80. Ibai Gómez)
  • Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 0:0
  • San Sebastian - Atlético Madrid 1:2 (69. Prieto - 27. Villa, 56. Koke)
  • FC Sevilla - Málaga 2:2 (44. a 71. Gameiro - 40. Morales, 68. Santa Cruz)
  • Valencie - FC Barcelona 2:3 (45. a 45.+3 Postiga - 11., 39. a 41. Messi).

Atlético udrželo stoprocentní bilanci v San Sebastianu díky výhře 2:1. Premiérovým ligovým zásahem po přestupu z Barcelony k němu nejprve přispěl útočník David Villa, druhou branku přidal Koke. Real Sociedad jen snížil zásluhou Xabiho Prieta, od srovnání pak madridský tým uchránil dvěma výbornými zákroky v posledních minutách brankář Thibaut Courtois.

Sevilla doma s Málagou dvakrát prohrávala, ale vždy rychle odpověděla. Na gól Pedra Moralese ze 40. minuty zareagoval útočník Kévin Gameiro čtyři minuty nato, stejně dlouho trvala radost hostů po trefě Roqueho Santa Cruze, než ji znovu ukončil Gameiro brankou na konečných 2:2.

Nováček Villarreal porazil v sobotním duelu v Pamploně, jenž kvůli pozdnímu sobotnímu výkopu začal v srpnu a skončil v září, Osasunu na jejím hřišti 3:0. Završil tak nejlepší start v klubové historii i přesto, že střelec gólů z předchozích zápasů Giovani Dos Santos začal jen na lavičce.

"Žlutá ponorka" vedla o dvě branky už po půl hodině díky trefám Jérémyho Perbeta a Javiera Aquina, skóre uzavřel čtvrt hodiny před koncem střídající Ikechukwu Uche.

Real pod trenérem Carlem Ancelottim dosud čekal na přesvědčivější vítězství a dočkal se ho proti zatím nejtěžšímu soupeři. Vedení nad Bilbaem se ujal v 26. minutě po trefě Isca, těsně před přestávkou se pak poprvé v sezoně trefil kanonýr Cristiano Ronaldo hlavičkou po přímém kopu.

Pozici nejlepšího střelce "Bílého baletu" si třetí brankou v úvodu soutěže pojistila v 73. minutě letní posila z Málagy Isco. Soupeř snížil na konečných 1:3 ze své jediné větší šance zásluhou Ibaie Gómeze deset minut před koncem. Real poprvé v ročníku vyhrál o víc než gól.