Španělská ‚jatka‘. Messimu v souboji o první místo málem zlomili nohu

20:00
BARCELONA/PRAHA - Už tak vyhecovaný sobotní zápas 22. kola mezi Barcelonou a Atlétikem Madrid umocnil fakt, že šlo o přímý souboj o první místo v tabulce. Ve 44. minutě byl vyloučen obránce Atlétika Felipe Luis, který nešetrným zákrokem prošlápl koleno Lionelu Messimu. Ten však jako by zázrakem zápas dohrál, Barca se navíc díky jeho gólu mohla radovat z výhry 2:1.

Messi se dlouho svíjel na hřišti, jeho koleno je však podle všeho v pořádku. foto: Reuters

Real Madrid je znovu nejlépe vydělávajícím klubem, těsně před Barcelonou

Vítězové posledních dvou ročníků soutěže měli před duelem shodný počet 48 bodů, a tak se dal čekat vyhecovaný souboj.

Už v 10. minutě zmrazil publikum na Nou Cámpu úvodní brankou kapitán hostů Koké, po půl hodině hry však srovnal skóre Messi a vzápětí poslal Barcu do vedení Luis Suárez.

Ve 44. minutě přišel sice nezaviněný, za to velmi surový zákrok někdejšího obránce Chelsea Felipeho Luise, který přímo u laviček otiskl své kolíky na Messiho koleno.

Luis Suárez a Lionel Messi. Střelci obou gólů Barcelony ve vzájemném objetí.
Football Soccer - Barcelona v Atletico Madrid- Spanish Liga BBVA

Sudímu nezbylo nic jiného než Luise vyloučit. Navíc v 65. minutě zamířil do sprch po druhé žluté kartě jeho spoluhráč Diego Godín a hostů už se v devíti hráčích na vyrovnání nezmohli.

Barcelona, která vyhrála poosmé v řadě, si tak vytvořila v čele tabulky tříbodový náskok na svého soupeře, navíc má dohrávku k dobru.

Naopak Atlético, které prohrálo s Barcou už pošesté v řadě přišlo o sérii pěti výher v řadě.