Famózní Ronaldo nastřílel pět gólů, Messi rozhodl šlágr proti Atléticu

18:38aktualizováno  23:57
MADRID - Cristiano Ronaldo přispěl pěti góly k vítězství fotbalistů Realu Madrid 6:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a překonal klubový rekord v počtu vstřelených branek ve španělské lize, který dosud držel Raúl. Vyhrála i Barcelona, která zásluhou vítězné branky Lionela Messiho zdolala Atlético Madrid.

GÓL. Cristiano Ronaldo oslavuje vstřelenou branku. foto: Reuters

Ve 203 duelech za „Bílý balet“ si portugalský reprezentant připsal 230 zásahů. Ronaldo zároveň vstřelil nejrychlejší hattrick v kariéře, stačilo mu k němu dvacet minut.

„Ta čísla mluví sama za sebe,“ okomentoval Ronaldův počin kouč Realu Rafael Benítez. „Někdo, kdo střílí tolik branek, si jistě zaslouží své místo v kronikách. Doufám, že bude přidávat další trefy, z čehož bude profitovat on i celý tým,“ dodal.

V tomto kalendářním roce Ronaldo vstřelil pět branek v zápase La Ligy už podruhé. V dubnu přispěl stejným způsobem k vysoké výhře 9:1 nad Granadou.

Cristiano Ronaldo proměňuje penaltu v utkání proti Espanyolu.
Radující se Cristiano Ronaldo.

Espaňol ale nebyl odevzdaným soupeřem, na střely prohrál těsně 14:15. Hosté však byli mnohem efektivnější a kromě Ronalda si jeden zásah připsal také francouzský reprezentant Benzema. Real svého soupeře porazil posedmé v řadě a v této sezoně zatím neinkasoval.

Barcelona byla v prvním poločase utkání v Madridu proti Atlétiku blíže gólu, ve 25. minutě Suárez dokonce trefil břevno.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo

Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:6 (7., 17. z pen., 20., 61. a 81. Ronaldo, 28. Benzema)

Sporting Gijón - Valencie 0:1 (90.+1 Paco)

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (51. Torres - 55. Neymar, 77. Messi)

Betis Sevilla - San Sebastian 1:0 (41. Castro)

Jako první skórovalo ale Atlético. V 51. minutě unikl barcelonským obráncům Torres a jeho střela se od tyče odrazila do branky gólmana Ter Stegena.

Radost domácím fotbalistům však vydržela jen čtyři minuty. Povedeným přímým kopem vyrovnal Neymar. Brazilský útočník mohl brzy přidat další gól, proti jeho pokusu ale včas zasáhl stoper Godín.

Ani on, ani brankář Oblak ale nedokázali v 77. minutě překazit Messimu první trefu v sezoně. Barcelona je v čele neúplné tabulky se stoprocentním bodovým ziskem, Atlético poprvé ztratilo.

Nováček Sporting Gijón sahal po třetí remíze 0:0 za sebou, v nastavení ale rozhodl o výhře Valencie střídající Paco Alcácer.