Šok na Camp Nou. Barcelona překvapivě prohrála, Real nezaváhal

18:18aktualizováno  22. února 23:34
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli v duelu 24. kola španělské ligy s Málagou 0:1 a nenavázali tak na předchozích jedenáct vítězných soutěžních zápasů v řadě. Jediný gól zápasu vstřelil v sedmé minutě Juanmi. Atlético Madrid zvládlo večerní duel s Almerií, na výsledku 3:0 se výraznou měrou podílela útočná dvojice Mandžukič-Griezmann. Vyhrál i Real Madrid, jenž uspěl na půdě Elche.

Zklamaný Lionel Messi. foto: Reuters

Katalánský celek do utkání nevkročil dobře, což potrestal po dlouhém výkopu brankáře Kameniho a chybě obránce domácích Alvese jedenadvacetiletý útočník Juanmi a připsal si pátou trefu v sezoně.

Luis Suárez z Barcelony v nefotbalové poloze.
Lionel Messi.
Brankář Carlos Kameni v souboji s Luisem Suárezem.
Dani Alves (vlevo) vs. Weligton Robson.

Druhý tým španělské ligy se snažil o vyrovnání a zejména v závěru měl hned několik slibných příležitostí, Málaga ale byla rovnocenným soupeřem, což dokládá i celkový poměr střel 11:11.

Barcelona tak podruhé v sezoně odevzdala na stadionu Camp Nou plný počet bodů a vedoucí Real Madrid jí nedělním utkání na hřišti Elche odskočil na rozdíl čtyř bodů.

„Nebylo by správné v souvislosti s porážkou ukazovat na jednotlivé hráče. Tým nehrál na potřebné úrovni. Všechny naše útoky v druhém poločase vedly k soupeřovým únikům. Snažili jsme se neustále útočit středem hřiště, bylo pro nás ale velmi těžké vytvořit si šance a hráli jsme příliš neorganizovaně. Rád bych si myslel, že to byla pouze náhoda, ale uvidíme, co se stane v příštích týdnech,“ zhodnotil zápas kouč Barcelony Luis Enrique.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo

FC Barcelona - Málaga 0:1 (7. Juanmi)

Córdoba - Valencie 1:2 (74. Ghilas z pen. - 38. Gomes, 81. Piatti)

Atlético Madrid - Almería 3:0 (20. a 29. Griezmann, 13. Mandžukič z pen.),

San Sebastian - FC Sevilla 4:3 (48. a 90. Prieto, 16. Agirretxe, 82. vlastní Arribas - 43. Kolodziejczak, 67. Bacca, 78. Gameiro z pen.)

Bilbao - Vallecano 1:0 (86. Aduriz)

Villarreal - Eibar 1:0 (71. Vietto)

Elche - Real Madrid 0:2 (56. Benzema, 69. Ronaldo).

Real byl na půdě Elche lepší už v prvním poločase, přesto se do šaten šlo za bezbrankového stavu. Hráči Bílého baletu se přitom mohli zlobit na rozhodčího, který kvůli domnělému ofsajdu neuznal povedený gól Benzemy z akrobatické pozice.

Francouzský útočník se však branky přeci jen dočkal, v úvodu druhé půle dorážel z bezprostřední blízkosti sražený centr Ronalda.

Na střeleckou listinu se nakonec zapsal také sám Ronaldo, který se trefil hlavou po centru Isca. Pro portugalskou hvězdu to byl první ligový gól od 18. ledna po 340 minutách hry. Ronaldo zůstává s 29 zásahy nejlepším střelcem španělské Primery Division.

Tři body pro Real mohli obzvláště těšit také Ikera Casillase, který čistým kontem oslavil svůj jubilejní 500. ligový zápas v dresu Realu Madrid.

Do vedení v utkání proti Almeríi dostal Atlético ve 13. minutě z penalty chorvatský reprezentant Mandžukič, který se dále asistencemi podílel na obou Griezmannových gólech. Francouz se v posledních pěti ligových utkáních trefil šestkrát a se 14 brankami na kontě se zařadil na čtvrté místo v tabulce střelců španělské ligy.

Valencie potřetí v řadě vyhrála, na půdě poslední Córdoby ale rozhodl o tříbodovém zisku až v 81. minutě Piatti. Zůstala tak i po 24. kole na čtvrtém místě o tři body za třetím Atléticem.