Ronaldo byl vyloučen, ale Real přesto vyhrál. Slaví i Barcelona a Atlético

18:11aktualizováno  23:55
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid i po vyloučení Cristiana Ronalda zvítězili ve španělské lize na hřišti Córdoby 2:1. O výhře rozhodl v 89. minutě z penalty Gareth Bale. Barcelona vyhrála 6:0 v Elche, v tomto kalendářním roce si se sobotním soupeřem poradila už potřetí s celkovým skóre 15:0. Atlético porazilo v městském derby Vallecano 3:1, dvakrát skóroval Antoine Griezmann.

Cristiano Ronaldo (vlevo) a trenér Carlo Ancelotti. foto: Reuters

Real nezačal na hřišti nováčka dobře a už ve třetí minutě prohrával. Obránce Ramos zasáhl ve vápně míč rukou a nařízenou penaltu proměnil Nabil Ghilas, jenž v Córdobě hostuje z FC Porto. Alžírský útočník se prosadil pošesté v sezoně a je nejlepším střelcem andaluského celku.

Karim Benzema ale vyrovnal ještě v prvním poločase a dočkal se ligové branky poprvé od 29. listopadu. V 68. minutě mohli hosté znovu prohrávat, když domácí útočník Andone přeloboval gólmana Casillase, míč ale skončil na břevnu.

Gareth Bale z Realu Madrid střílí pokutový kop.
Cristiano Ronaldo (vlevo) a trenér Carlo Ancelotti.
Krkolomný odkop. Federico Cartabia odvrací balon před Samim Khedirou.
Karim Benzema z Realu Madrid střílí gól do sítě Cordoby.

V 82. minutě neudržel Ronaldo nervy na uzdě, udeřil soupeře a inkasoval červenou kartu. O chvíli později se poměr hráčů na hřišti vyrovnal. Cartabia zahrál v pokutovém území rukou a obdržel druhou žlutou kartu, Bale si s penaltou poradil a Real si připsal třetí ligovou výhru v řadě.

Barcelonu poslal do vedení v Elche ve 35. minutě Gerard Piqué, který se v tomto ročníku prosadil potřetí a vyrovnal svoji střelecky nejúspěšnější sezonu 2010/11.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo

Córdoba - Real Madrid 1:2 (3. Ghilas z pen. - 27. Benzema, 89. Bale z pen.)

Elche - FC Barcelona 0:6 (55. z pen. a 88. Messi, 69. a 71. Neymar, 35. Piqué, 90.+3 Pedro)

Atlético Madrid - Vallecano 3:1 (12. a 22. Griezmann, 56. vlastní Manucho - 35. Trashorras)

San Sebastian - Eibar 1:0 (55. Prieto)

Villarreal - Levante 1:0 (56. Vietto).

Atléticu nezabránila v zisku plného počtu bodů ani absence defenzivního pilíře Godína či mladého záložníka Kokeho. Ve 12. minutě daroval Griezmannovi míč ve středu hřiště obránce hostů Zé Castro a francouzský útočník po úniku bezpečně zakončil za gólmana Toňa.

Další branky přidal katalánský celek po změně stran. Nejprve se v 55. minutě po faulu na Neymara ujal exekuce pokutového kopu Lionel Messi a vstřelil 20. gól v sezoně. Argentinský útočník se následně podílel asistencemi na dvou Neymarových brankách a na 5:0 pak zvýšil druhou trefou v utkání. V nastavení skóroval ještě Pedro.

O deset minut později vyslal Mandžukič povedený pas za obranu Vallecana a Griezmann vstřelil desátý gól v tomto ročníku La Ligy. Hosté ještě do přestávky snížili, zpoza vápna se střelecky prosadil kapitán Roberto Trashorras.

Znovu do dvoubrankového vedení dostal domácí v druhém poločase nešťastným vlastním gólem Manucho. Griezmann mohl v závěru zkompletovat hattrick, trefil však pouze tyč.