Barcelonu zdolala Celta Vigo, španělské lize vévodí Real Madrid

18:29aktualizováno  22:41
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli ve španělské lize s 0:1 s Celtou Vigo, která dokázala na Nou Campu zvítězit podruhé v historii.

Zklamaný Lionel Messi. foto: Reuters

Real Madrid se tak díky výhře 4:0 na hřišti Granady posunul do čela tabulky. Cristiano Ronaldo v jubilejním 700. utkání v profesionální kariéře skóroval už po 99 sekundách. Atlético zdolalo nováčka z Córdoby 4:2 a zůstává doma neporaženo.

Barcelona byla od začátku utkání s Celtou Vigo aktivnější, brazilský útočník Neymar trefil hned dvakrát břevno. V 55. minutě ale překvapivě za hosty skóroval Joaquín Larrivey, se sedmi góly nejlepší střelec týmu.

Patičkou za obranu domácích mu přihrál Nolito, jenž se v této sezoně podílel již na deseti brankách, když pět jich sám dal a pětkrát asistoval.

Nolito nešetrně atakuje Alvese.
Zklamaný Lionel Messi.
Hráči Realu Madrid oslavují vstřelenou branku na hřišti Granady.
Toni Kroos (vlevo) a Dimitri Foulquier.

V 80. minutě mohl vyrovnat Messi, jeho pokus však skončil na spojnici. Vigo zvítězilo na stadionu Barcelony po 73 letech. Katalánský celek poprvé po sérii 56 domácích ligových zápasů nedokázal skórovat. Naposledy vyšel na Nou Campu gólově naprázdno v říjnu 2011 proti Seville.

Se sedmnácti trefami nejlepší střelec ligy Ronaldo si po Benzemově pasu záhy po začátku utkání v Granadě připsal gól s číslem 448 a zařídil Realu vedení. Portugalský reprezentant se trefil ve všech devíti ligových utkáních, ke kterým nastoupil. V první půli skóroval také z voleje James Rodríguez, druhou asistenci si připsal Benzema.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo

Granada - Real Madrid 0:4 (31. a 87. Rodríguez, 2. Ronaldo, 54. Benzema)

Atlético Madrid - Córdoba 4:2 (43. vlastní Luso, 58. Griezmann, 62. Mandžukič, 80. García - 54. a 87. Ghilas)

FC Barcelona - Vigo 0:1 (55. Larrivey)

San Sebastian - Málaga 0:1 (72. Juanmi)

Právě francouzský reprezentant přidal v druhém poločase třetí gól „Bílého baletu“, na konečných 4:0 upravil znovu mladík Rodríguez. Real zvítězil v jedenácti soutěžních zápasech za sebou, což je pro kouče madridského celku Carla Ancelottiho rekord. Granada pošesté v řadě nevyhrála.

Atlético se do vedení dostalo ve 43. minutě zásluhou vlastní branky Lusa, který nešťastně tečoval Griezmannovu střelu. V druhém poločase se Córdobě podařilo vyrovnat, po Cartabiově rohovém kopu na vzdálenější tyč se hlavou prosadil Nabil Ghilas.

Úřadující mistr pak ale také dvakrát skóroval hlavou. Nejprve se poprvé v sezoně trefil francouzský reprezentant Antoine Griezmann, chvíli poté na 3:1 zvýšil Mario Mandžukič. Do střeleckých statistik se zapsal také střídající Raúl García a na 4:2 zkorigoval druhým gólem v zápase Ghilas. Córdoba zůstává jako jediná v lize bez vítězství.