‚Žlutá ponorka‘ ukázala sílu: soupeř Sparty v EL remizoval s Barcelonou

18:15
MADRID - Soupeř fotbalistů Sparty ve čtvrtfinále Evropské ligy Villarreal stáhl dvoubrankové manko a ve 30. kole španělské ligy remizoval s Barcelonou 2:2. Katalánský celek je v čele tabulky o devět bodů před druhým Atléticem Madrid. Villarreal má na čtvrté pozici šestibodový náskok na Sevillu, jež má večerní zápas na hřišti Realu Madrid k dobru.

Obrana Villarrealu dvakrát marně naháněla hráče Barcelony, zápas ale skončil 2:2. foto: Reuters

Villarreal vstoupil do utkání aktivně a už v první minutě se dostal do šance, Trigueros ale trefil tyč. Gól nedal ani z další akce Bakambu. Skóre otevřela ve 20. minutě Barcelona, když se z dorážky prosadil Rakitič.

Villarreal vs Barcelona.

Pět minut před přestávkou fauloval brankář „Žluté ponorky“ Asenjo ve vápně Neymara a sám brazilský útočník proměnil nařízenou penaltu. Barcelona kopala v této sezoně La Ligy už 16 pokutových kopů, což je nejvíce od ročníku 1986/87, kdy stejný počet penalt zahrával Betis Sevilla. Katalánci ale využili pouze polovinu z nich.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo

Espaňol Barcelona - Bilbao 2:1 (54. Diop, 57. Caicedo - 20. Eraso), Villarreal - FC Barcelona 2:2 (57. Bakambu, 63. vlastní Mathieu - 20. Rakitič, 41. Neymar z pen.), Valencie - Vigo 0:2 (80. Guidetti, 84. Mallo), Real Madrid - FC Sevilla 4:0 (6. Benzema, 64. Ronaldo, 66. Bale, 86. Jesé).

V 57. minutě se dostal do šance domácí Suárez, jeho pokus brankář Bravo vyrazil pouze k Bakambuovi a čtyřiadvacetiletý útočník potvrdil výbornou formu: v posledních čtyřech soutěžních zápasech nastřílel pět gólů.

Vyrovnání domácím zajistil nešťastným vlastním gólem obránce Barcelony Mathieu. Úřadující mistr tak prodloužil sérii bez porážky na 39 soutěžních duelů, třináctou ligovou výhru v řadě však nepřidal.

Trenér Villarrealu poslal do hry sestavu Asenjo - Gaspar, Bailly, Ruíz, Rukavina - Castillejo, Trigueros, Bruno, D. Suárez (74. Pina) - Soldado (83. Baptistao), Bakambu (71. Adrián).