3. srpna 2017 15:15, aktualizováno 11. 8 23:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Souhrn výsledků MS v atletice: poslední závody Bolta a Faraha

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jakub Holuša | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Holuša | foto:  Michal Růžička, MAFRA

LONDÝN Projděte si podrobný program a výsledky 16. mistrovství světa v atletice včetně účasti českých závodníků.

Světový atletický šampionát, který začal v pátek v Londýně, se ponese především ve znamení loučení Usaina Bolta. Živoucí sprinterská legenda se chystá na své poslední závody, stovku a sprinterskou štafetu. Čeští fanoušci budou sledovat především oštěpaře Barboru Špotákovou a Jakuba Vadlejcha, dvojnásobnou mistryni světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou nebo koulaře Tomáše Staňka.


Sezonní maxima Usaina Bolta

Sezonní maxima Usaina Bolta

Pátek 4. srpna:

Finále - muži:
10.000 m: 1. Farah (Brit.) 26:49,51, 2. Cheptegei (Ug.) 26:49,94, 3. Tanui 26:50,60.

Kvalifikace - muži:
100 m - rozběhy: 1. Forte (Jam.) 9,99.
Dálka: 1. Juška 824.
Disk: 1. Stahl (Švéd.) 67,64.
Ženy:
1500 m ženy - rozběhy: 1. G. Dibabaová (Et.) 4:02,67, ...Vrzalová nedokončila.
Tyč: 1. Stefanídiová (Řec.) 460, ...18. Maláčová a Ptáčníková obě 435, Švábíková bez platného pokusu - nepostoupily.

Sobota 5. srpna:

Finále - muži:

100 m (vítr -0,8 m/s): 1. Gatlin 9,92, 2. Coleman (oba USA) 9,94, 3. Bolt 9,95, 4. Blake (oba Jam.) 9,99, 5. Simbine (JAR) 10,01, 6. Vicaut (Fr.) 10,08, 7. Prescod (Brit.) 10,17, 8. Su Ping-tchien (Čína) 10,27.

Dálka: 1. Manyonga (JAR) 848, 2. Lawson (USA) 844, 3. Samaai (JAR) 832, 4. Meňkov (Rus.) 827, 5. Massó (Kuba) 826, 6. Š’ Jü-chao 823, 7. Wang Ťia-nan (oba Čína) 823, 8. Tornéus (Švéd.) 818, ...10. Juška 802.

Disk: 1. Gudžius (Lit.) 69,21, 2. Stahl (Švéd.) 69,19, 3. Finley (USA) 68,03, 4. Dacres (Jam.) 65,83, 5. Malachowski (Pol.) 65,24, 6. R. Harting (Něm.) 65,10, 7. Urbanek (Pol.) 64,15, 8. Smikle (Jam.) 64,04.

Ženy:

10.000 m: 1. Ayanaová 30:16,33, 2. T. Dibabaová (obě Et.) 31:02,69, 3. Tiropová 31:03,50, 4. Nawowunaová (obě Keňa) 31:11,86, 5. Kruminsová (Niz.) 31:20,24, 6. Infeldová (USA) 31:20,45, 7. Cheptaiová (Keňa) 31:21,11, 8. Huddleová (USA) 31:24,78.

Sedmiboj - po prvním dnu: 1. Schäferová (Něm.) 4036 (100 m př.: 13,09 - výška: 186 - koule: 14,84 - 200 m: 23,58), 2. Thiamová (Belg.) 4014 b. (13,54 - 195 - 15,17 - 24,57), 3. Rodríguezová (Kuba) 3905 (13,60 - 195 - 13,45 - 24,42), ...7. Klučinová 3789 (14,03 - 186 - 14,80 - 24,72), 21. Cachová (obě ČR) 3551 (13,37 - 174 - 11,84 - 24,56).

Kvalifikace - ženy:

1500 m - semifinále: 1. Kipyegonová (Keňa) 4:03,54.

100 m - rozběhy: 1. Lückenkemperová (Něm.) 10,95.

Trojskok: 1. Rypakovová (Kaz.) 14,57.

Kladivo: 1. Kopronová (Pol.) 74,97, ...11. Šafránková 0,67 - postoupila do finále.

Muži:

400 m - rozběhy: 1. Makwala (Botsw.) 44,55, ...12. Maslák 45,10 - postoupil do semifinále.

800 m - rozběhy: 1. Kupers (Niz.) 1:45,53.

Koule: 1. Walsh (N. Zél.) 22,14, ...9. Staněk 20,76 - postoupil do finále, 18. Prášil 20,04 - nepostoupil.

Neděle 6. srpna:

Finále - muži:

Maraton: 1. Kirui (Keňa) 2:08:27, 2. Tola (Et.) 2:09:49, 3. Simbu (Tanz.) 2:09:51, 4. Hawkins (Brit.) 2:10:17, 5. Kipketer (Keňa) 2:10:56, 6. Meucci (It.) 2:10:56, 7. Ghebregergis (Erit.) 2:12:07, 8. Wanjiru (Keňa) 2:12:16.

Koule: 1. Walsh (N. Zél.) 22,03, 2. Kovacs (USA) 21,66, 3. Žunič (Chorv.) 21,46, 4. Staněk 21,41, 5. Haratyk (Pol.) 21,41, 6. Crouser 21,20, 7. Whiting (oba USA) 21,09, 8. Bukowiecki (Pol.) 20,89.

Ženy:

100 m (vítr +0,1 m/s): 1. Bowieová (USA) 10,85, 2. Ta Louová (Pobř. slon.) 10,86, 3. Schippersová (Niz.) 10,96, 4. Ahouréová (Pobř. slon.) 10,98, 5. Thompsonová (Jam.) 10,98, 6. Ahyeová (Trin.) 11,01, 7. Santosová (Braz.) 11,06, 8. Baptisteová (Trin.) 11,09.

Maraton: 1. Chelimová (Bahr.) 2:27:11, 2. Kiplagatová (Keňa) 2:27:18, 3. Craggová (USA) 2:27:18, 4. Cheyechová (Keňa) 2:27:21, 5. Demiseová (Et.) 2:27:58, 6. Kirwaová (Bahr.) 2:28:17, 7. Kipropová (Keňa) 2:28:19, 8. M. Dibabaová (Et.) 2:28:49, ...14. Vrabcová-Nývltová 2:29:56.

Tyč: 1. Stefanídiová (Řec.) 491, 2. Morrisová (USA) 475, 3. Peinadová (Venez.) a Silvaová (Kuba) obě 465, 5. Ryzihová (Něm.) 465, 6. Bradshawová (Brit.) 465, 7. Newmanová (Kan.) 465, 8. Mullinová (Rus.) 455.

Sedmiboj: 1. Thiamová (Belg.) 6784 b. (100 m př.: 13,54 - výška: 195 - koule: 15,17 - 200 m: 24,57 - dálka: 657 - oštěp: 53,93 - 800 m: 2:21,42), 2. Schäferová (Něm.) 6696 (13,09 - 186 - 14,84 - 23,58 - 620 - 49,99 - 2:15,34), 3. Vetterová (Niz.) 6636 (13,31 - 177 - 15,09 - 24,36 - 632 - 58,41 - 2:19,43), 4. Rodríguezová (Kuba) 6594, 5. Johnsonová-Thompsonová (Brit.) 6558, 6. Dadicová (Rak.) 6417, 7. Visserová (Niz.) 6370, 8. Salmanová-Rathová (Něm.) 6362, ...10. Klučinová 6313 (14,03 - 186 - 14,80 - 24,72 - 616 - 41,91 - 2:13,00), 15. Cachová 6070 (13,37 - 174 - 11,84 - 24,56 - 615 - 43,67 - 2:15,58).

Kvalifikace:

110 m př. - rozběhy: 1. A. Merritt (USA) 13,16.

3000 m př. - rozběhy: 1. Jager (USA) 8:20,36.

Tyč: 1. Lisek (Pol.) a R. Lavillenie (Fr.) oba 570, ...18. Kudlička545, 25. Balner545 - nepostoupili.

400 m - semifinále: 1. Gardiner (Bah.) 43,89, ... 17. Maslák 45,24 - nepostoupil

800 m - semifinále: 1. Bett (Keňa) 1:45,02.

110 m př. - semifinále: 1. McLeod (Jam.) 13,10.

Ženy:

100 m - semifinále: 1. Thompsonová (Jam.) 10,84.

Oštěp: 1. Lu Chuej-chuej (Čína) 67,59, ...5. Špotáková 64,32 - postoupila, 19. Ogrodníková 59,99 - nepostoupila.

400 m - rozběhy: 1. Násirová (Bahr.) 50,57.

Pondělí 7. srpna:

Finále:

Muži:

110 m př. (vítr 0,0 m/s): 1. McLeod (Jam.) 13,04, 2. Šubenkov (Rus.) 13,14, 3. Baji (Maď.) 13,28, 4. Darien (Fr.) 13,30, 5. Merritt (USA) 13,31, 6. Brathwaite (Barb.) 13,32, 7. Ortega (Šp.) 13,37, 8. Parchment (Jam.) 13,37.

Ženy:

1500 m: 1. Kipyegonová (Keňa) 4:02,59, 2. Simpsonová (USA) 4:02,76, 3. Semenyaová (JAR) 4:02,90, 4. Muirová (Brit.) 4:02,97, 5. Hassanová (Niz.) 4:03,34, 6. Weightmanová (Brit.) 4:04,11, 7. Cichocká (Pol.) 4:04,16, 8. Arafíová (Mar.) 4:04,35.

Trojskok: 1. Rojasová (Venez.) 14,91, 2. Ibargüenová (Kol.) 14,89, 3. Rypakovová (Kaz.) 14,77, 4. Knyazyevová-Minenková (Izr.) 14,42, 5. Gierischová (Něm.) 14,33, 6. Jagaciaková (Pol.) 14,25, 7. Peleteirová (Šp.) 14,23, 8. Rickettsová (Jam.) 14,13.

Kladivo: 1. Wlodarczyková (Pol.) 77,90, 2. Wang Čeng (Čína) 75,98, 3. Kopronová (Pol.) 74,76, 4. Čang Wen-siou (Čína) 74,53, 5. Skydanová (Ázerb.) 73,38, 6. Fiodorowová (Pol.) 73,04, 7. Hitchonová (Brit.) 72,32, 8. Šafránková 71,34.

Kvalifikace:

Muži:
200 m - rozběhy:
1. Richards (Trin.) 20,05.
400 m př. - semifinále: 1. Clement (USA) 48,35.
Trojskok: 1. Benard (USA) 17,20.

Ženy:
400 m - semifinále:
1. Naserová (Bahr.) 50,08.
400 m př. - rozběhy: 1. Muhammadová (USA) 54,59, ...4. Hejnová 55,05, 10. Rosolová 55,41 - obě postoupily.

Úterý 8. srpna:

Finále - muži:

400 m: 1. Van Niekerk (JAR) 43,98, 2. Gardiner (Bah.) 44,41, 3. Harún (Kat.) 44,48, 4. Thebe (Botsw.) 44,66, 5. Allen (Jam.) 44,88, 6. Gaye (Jam.) 45,04, 7. Kerley (USA) 45,23.

800 m: 1. Bosse (Fr.) 1:44,67, 2. Kszczot (Pol.) 1:44,95, 3. Bett (Keňa) 1:45,21, 4. Langford (Brit.) 1:45,25, 5. Amos (Botsw.) 1:45,83, 6. Aman (Et:) 1:46,06, 7. Andre (Braz.) 1:46,30, 8. McBride (Kan.) 1:47,09.

3000 m př.: 1. C. Kipruto (Keňa) 8:14,12, 2. Elbakkálí (Mar.) 8:14,49, 3. Jager (USA) 8:15,53, 4. Mekhissi-Benabbad (Fr.) 8:15,80, 5. Kebenei (USA) 8:21,09, 6. Hughes (Kan.) 8:21,84, 7. Diriba 8:22,12, 8. Seboka (oba Et.) 8:23,02.

Tyč: 1. Kendricks (USA) 595, 2. Lisek (Pol.) 589, 3. Lavillenie (Fr.) 589, 4. Sie Čchang-žuej (Čína) 582, 5. Wojchiechowski (Pol.) 5,75, 6. Chapelle (Fr.) 565, 7. Marschall (Austr.) 565, 8. Barber (Kan.) 565.

Ženy:

Oštěp: 1. Špotáková 66,76, 2. Li Ling-wej 66,25, 3. Lu Chuej-chuej (obě Čína) 65,26, 4. Kolaková (Chorv.) 64,95, 5. Tugsuzová (Tur.) 64,52, 6. Chaladovičová (Běl.) 64,05, 7. Molitorová (Něm.) 63,75, 8. Liou Š’-Jing (Čína) 62,84.

Kvalifikace - ženy:

200 m - rozběhy: 1. Schippersová (Niz.) 22,63.

400 m př. - semifinále: 1. Hejnová 54,59, ...17. Rosolová 56,40 - nepostoupila do finále.

Koule - kvalifikace: 1. Kung Li-ťiao (Čína) 18,97.

Středa 9. srpna:

Finále - muži:

400 m př.: 1. Warholm (Nor.) 48,35, 2. Copello (Tur.) 48,49, 3. Clement (USA) 48,52, 4. Mowatt (Jam.) 48,99, 5. Holmes (USA) 49,00, 6. J. Santos (Dom. rep.) 49,04, 7. Samba (Kat.) 49,74, 8. Hussein (Švýc.) 50,07.

Ženy:

400 m: 1. Francisová (USA) 49,92, 2. Násirová (Bahr.) 50,06, 3. Felixová (USA) 50,08, 4. Millerová-Uibová (Bah.) 50,49, 5. Jacksonová 50,76, 6. McPhersonová (obě Jam.) 50,86, 7. Mupopová (Zamb.) 51,15, 8. Williamsová-Millsová (Jam.) 51,48.

Koule: 1. Kung Li-ťiao (Čína) 19,94, 2. Mártonová (Maď.) 19,49, 3. Carterová (USA) 19,14, 4. Thomasová-Doddová (Jam.) 18,91, 5. Kao Jang (Čína) 18,25, 6. Crewová (Kan.) 18,21, 7. Leancjuková (Běl.) 18,12, 8. Lópezová (Kuba) 18,03.

Kvalifikace - muži:

200 m - semifinále: 1. Young (USA) 20,12.

5000 m - rozběhy: 1. Barega (Et.) 13:21,50.

Kladivo: 1. Nowicki (Pol.) 76,85.

Ženy:

3000 m př. - rozběhy: 1. Chepkoechová (Keňa) 9:19,03, ...37. Sekanová (ČR) 10:09,67 - nepostoupila.

Dálka: 1. Klišinová (Rus.) 666.

Čtvrtek 10. srpna:

Finále - ženy:

400 m př.: 1. Carterová 53,07, 2. Muhammadová (obě USA) 53,50, 3. Traceyová (Jam.) 53,74, 4. Hejnová 54,20, 5. Sprungerová (Švýc.) 54,59, 6. Watsonová (Kan.) 54,92, 7. Tateová (USA) 55,43, 8. Doyleová (Brit.) 55,71.

Muži:

200 m: 1. Gulijev (Tur.) 20,09, 2. Van Niekerk (JAR) 20,11, 3. Richards (Trin.) 20,11, 4. Mitchell-Blake (Brit.) 20,24, 5. Webb (USA) 20,26, 6. Makwala (Bots.) 20,44, 7. Sani Brown (Jap.) 20,63, 8. Young (USA) 20,64.

Trojskok: 1. Taylor 17,68, 2. Claye (oba USA) 17,63, 3. Evora (Portug.) 17,19, 4. Napoles (Kuba) 17,16, 5. Copello (Ázerb.) 17,16, 6. Benard (USA) 17,16, 7. Díaz (Kuba) 17,13, 8. Pontvianne (Fr.) 16,79.

Kvalifikace - muži:

1500 m - rozběhy: 1. Mathews (Austr.) 3:38,19, ...13. Holuša 3:42,31 - postoupil.

Oštěp: 1. Vetter (Něm.) 91,20, 2. Frydrych 86,22, ...8. Vadlejch 83,87 - oba postoupili, 16. Jílek 80,97, 26. Veselý 75,50 - oba nepostoupili.

Ženy:

200 m - semifinále: 1. Schippersová (Niz.) 22,49.

800 m - rozběhy: 1. Niyonsabaová (Burun.) 1:59,86.

5000 m - rozběhy: 1. Obiriová (Keňa) 14:56,70.

Výška: 1. Lasickeneová (Rus.) 192, ...10. Hrubá 192 - postoupila.

Pátek 11. srpna

Finále - muži:

Kladivo: 1. Fajdek (Pol.) 79,81, 2. Pronkin (Rus.) 78,16, 3. Nowicki (Pol.) 78,03, 4. Bigot (Fr.) 77,67, 5. Sokirskij (Rus.) 77,50, 6. Miller (Brit.) 77,31, 7. Nazarov (Tádž.) 77,22, 8. Marghiev (Mold.) 75,87.

Desetiboj - po pěti disciplínách: 1. Mayer (Fr.) 4478 b. (100 m: 10,70 - dálka: 752 - koule: 15,72 - výška: 208 - 400 m: 48,26), 2. Kazmirek 4421, 3. Freimuth (oba Něm.) 4361, ...20. Helcelet (ČR) 4042 (11,28 - 703 - 14,57 - 202 - 49,51).

Finále - ženy:

200 m (vítr +0,8 m/s): 1. Schippersová (Niz.) 22,05, 2. Ta Louová (Pobř. slon.) 22,08, 3. Millerová-Uibová (Bah.) 22,15, 4. Asherová-Smithová (Brit.) 22,22, 5. Stevensová 22,44, 6. Duncanová (obě USA) 22,59, 7. Emmanuelová (Kan.) 22,60, 8. Gaitherová (Bah.) 23,07.

3000 m př.: 1. Coburnová 9:02,58, 2. Frerichsová (obě USA) 9:03,77, 3. Jepkemoiová 9:04,03, 4. Chepkoechová (obě Keňa) 9:10,45, 5. Jebetová (Bahr.) 9:13,96, 6. Chespolová (Keňa) 9:15,04, 7. Dirová (Et.) 9:22,46, 8. Yaviová (Bahr.) 9:22,67.

Dálka: 1. Reeseová (USA) 702, 2. Klišinová (Rus.) 700, 3. Bartolettaová (USA) 697, 4. Španovičová (Srb.) 696, 5. Ugenová (Brit.) 672, 6. Strattonová (Austr.) 667, 7. Maloneová (Brit. Panen. ostr.) 657, 8. Okagbareová (Nig.) 655.

Kvalifikace - muži:

1500 m - semifinále: 1. Holuša (ČR) 3:38,05.

Výška: 1. Baršim (Kat.) 231.

Kvalifikace - ženy:

800 m - semifinále: 1. Semenyaová (JAR) 1:58,90.

100 m př. - rozběhy: 1. Harrisonová (USA) 12,60.

100 m př. - semifinále: 1. Pearsonová (Austr.) 12,53.

Disk: 1. Perkovičová (Chorv.) 69,67.

Sobota 12.srpna

Muži:

5000 m: 1. Edris (Et.) 13:32,79, 2. Farah (Brit.) 13:33,22, 3. Chelimo (USA) 13:33,30, 4. Kejelcha 13:33,51, 5. Barega (oba Et.) 13:35,34, 6. Ahmed (Kan.) 13:35,43, 7. Kifle (Eritrea) 13:36,91, 8. Butchart (Brit.) 13:38,73.

4x100 m: 1. Velká Británie (Ujah, Gemili, Talbot, Mitchell-Blake) 37,47, 2. USA (Rodgers, Gatlin, Bacon, Coleman) 37,52, 3. Japonsko (Tada, Iizuka, Kirju, Fudžimicu) 38,04, 4. Čína 38,34, 5. Francie 38,48, 6. Kanada 38,59, 7. Turecko 38,73, Jamajka nedokončila.

Oštěp: 1. Vetter (Něm.) 89,89, 2. Vadlejch 89,73, 3. Frydrych (oba ČR) 88,32, 4. Röhler (Něm.) 88,26, 5. Pitkämäki (Fin.) 86,94, 6. Kiriazís (Řec.) 84,52, 7. Walcott (Trin.) 84,48, 8. Hofmann (Něm.) 83,98.

Desetiboj: 1. Mayer (Fr.) 8768 b. (100 m: 10,70 - dálka: 752 - koule: 15,72 - výška: 208 - 400 m: 48,26 - 110 m př.: 13,75 - disk: 47,14 - tyč: 510 - oštěp: 66,10 - 1500 m: 4:36,73), 2. Freimuth 8564 (10,53 - 748 - 14,85 - 199 - 48,41 - 13,68 - 51,17 - 480 - 62,34 - 4:41,57), 3. Kazmirek (oba Něm.) 8488 (10,91 - 764 - 13,78 - 211 - 47,19 - 14,66 - 45,06 - 510 - 62,45 - 4:38,07), 4. Öiglane (Est.) 8371, 5. Warner (Kan.) 8309, 6. Kasjanov (Ukr.) 8234, 7. Felix (Gren.) 8227, 8. Helcelet (ČR) 8222 (11,28 - 703 - 14,57 - 202 - 49,51 - 14,38 - 44,71 - 490 - 71,56 - 4:36,85).

Ženy:

4x100 m: 1. USA (Brownová, Felixová, Akinosunová, Bowieová) 41,82, 2. Velká Británie (Philipová, Henryová, Asherová-Smithová, Neitaová) 42,12, 3. Jamajka (Levyová, Morrisonová, Faceyová, Forbesová) 42,19, 4. Německo 42,36, 5. Švýcarsko 42,51, 6. Trinidad a Tobago 42,62, 7. Brazílie 42,63, 8. Nizozemsko 43,07.

100 m př. (vítr +0,1 m/s): 1. Pearsonová (Austr.) 12,59, 2. Harperová Nelsonová (USA) 12,63, 3. Dutkiewiczová (Něm.) 12,72, 4. Harrisonová 12,74, 5. Manningová (obě USA) 12,74, 6. Talajová (Běl.) 12,81, 7. Visserová (Niz.) 12,83, 8. Aliová (USA) 13,04.

Výška: 1. Lasickeneová (Rus.) 203, 2. Levčenková (Ukr.) 201, 3. Ličwinková (Pol.) 199, 4. Jungfleischová (Něm.) 195, 5. Johnsonová-Thompsonová 195, 6. Lakeová (obě Brit.) 195, 7. Palšytéová (Lit.) a Demirevová (Bulh.) obě 192, ...11. Hrubá (ČR) 192.

Kvalifikace:

Muži:

4x100 m - rozběhy: 1. USA 37,70.

4x400 m - rozběhy: 1. USA 2:59,23.

Ženy:

4x100 m - rozběhy: 1. USA 41,84.

4x400 m - rozběhy: 1. USA 3:21,66.

Neděle 13.srpna

Finále:

Muži:

1500 m: 1. Manangoi 3:33,61, 2. Cheruiyot (oba Keňa) 3:33,99, 3. F. Ingebrigtsen (Nor.) 3:34,53, 4. Mechaal (Šp.) 3:34,71, 5. Holuša (ČR) 3:34,89, 6. Michu (Bahr.) 3:35,81, 7. Lewandowski (Pol.) 3:36,02, 8. Willis (N. Zél.) 3:36,82.

4x400 m: 1. Trinidad a Tobago (Solomon, Richards, Cedenio, Gordon) 2:58,12, 2. USA (London, Roberts, Cherry, Kerley) 2:58,61, 3. Velká Británie (Hudson-Smith, Cowan, Yousif, Rooney) 2:59:00, 4. Belgie 3:00,04, 5. Španělsko 3:00,65, 6. Kuba 3:01,10, 7. Polsko 3:01,59, 8. Francie 3:01,79.

Výška: 1. Baršim (Kat.) 235, 2. Lysenko (Rus.) 232, 3. Ghazal (Sýrie) 229, 4. Rivera (Mex.) 229, 5. Przybylko (Něm.) 229, 6. Grabarz (Brit.) a Ivaňuk (Rus.) oba 225, 8. McBride (USA) 225.

20 km chůze: 1. Arévalo (Kol.) 1:18:53, 2. Širobokov (Rus.) 1:18:55, 3. Bonfim (Braz.) 1:19:04, 4. Shange (JAR) 1:19:18, 5. Linke (Něm.) 1:19:21, 6. Bird-Smith (Austr.) 1:19:28, 7. Wang Kchaj-chua (Čína) 1:19:30, 8. Martín (Šp.) 1:19:41.

50 km chůze: 1. Diniz (Fr.) 3:33:12, 2. Arai 3:41:17, 3. Kobajaši (oba Jap.) 3:41:19, 4. Hlavan (Ukr.) 3:41:42, 5. Maruo (Jap.) 3:43:03, 6. Helebrandt (Maď.) 3:43:56, 7. Augustyn (Pol.) 3:44:18, 8. Heffernan (Ir.) 3:44:41.

Ženy:

800 m: 1. Semenyaová (JAR) 1:55,16, 2. Niyonsabaová (Bur.) 1:55,92, 3. Wilsonová (USA) 1:56,65, 4. Wambuiová (Keňa) 1:57,54, 5. Bishopová (Kan.) 1:57,68, 6. Cichocká (Pol.) 1:58,41, 7. Lipseyová (USA) 1:58,73, 8. Sharpová (Brit.) 1:58,98.

5000 m: 1. Obiriová (Keňa) 14:34,86, 2. Ayanaová (Et.) 14:40,35, 3. Hassanová (Niz.) 14:42,73, 4. Teferiová (Et.) 14:47,45, 5. Kipkemboiová (Keňa) 14:48,74, 6. Muirová (Brit.) 14:52,07, 7. Kiprotichová (Keňa) 14:54,05, 8. Kruminsová (Niz.) 14:58,33.

4x400 m: 1. USA (Hayesová, Felixová, Wimbleyová, Francisová) 3:19,02, 2. Velká Británie (Clarková, Nielsenová, Doyleová, Diamondová) 3:25,00, 3. Polsko (Holubová, Baumgartová, Gaworská, Swietá) 3:25,41, 4. Francie 3:26,56, 5. Nigérie 3:26,72, 6. Německo 3:27,45, 7. Botswana 3:28,00, Jamajka nedokončila.

Disk: 1. Perkovičová (Chorv.) 70,31, 2. Stevensová (Austr.) 69,64, 3. Robertová-Michonová (Fr.) 66,21, 4. Pérezová 64,82, 5. Caballerová (obě Kuba) 64,37, 6. Müllerová (Něm.) 64,13, 7. Su Sin-jüe 63,37, 8. Feng Pin (obě Čína) 61,56.

20 km chůze: 1. Jang Ťia-jü (Čína) 1:26:18, 2. Sánchezová (Mex.) 1:26:19, 3. Palmisanová (It.) 1:26:36, 4. De Senaová (Braz.) 1:26:59, 5. Arenasová (Kol.) 1:28:10, 6. Cabecinhaová (Portug.) 1:28:57, 7. Garciaová (Peru) 1:29:13, 8. Wang Na (Čína) 1:29:26, ...A. Drahotová (ČR) nedokončila.

50 km chůze: 1. Henriquesová (Portug.) 4:05:56 - světový rekord, 2. Jin Chang 4:08:58, 3. Jang Šu-čching (obě Čína) 4:20:49, 4. Burnettová (USA) 4:21:51.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse




REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.