Sparta prohrála s Olomoucí, lídr tabulky z Liberce přerušil sérii Vítkovic

19:28aktualizováno  21:15
OSTRAVA - Hokejisté vedoucího týmu extraligy Liberce zarazili vítěznou sérii Vítkovic a v pátečním utkání 25. kola si připsali v Ostravě výhru 3:1. Domácím se sice v třetí části povedlo zásluhou Slobody vymazat liberecký náskok, ale soupeř rychle kontroval a Vampola ve 46. minutě rozhodl teprve o druhém vítězství Bílých Tygrů na ostravském ledě z posledních osmi pokusů. Vítkovice po třech výhrách v řadě nebodovaly.

Brankář Pardubic Brandon Maxwell. foto: ČTK

Domácí se museli vypořádat s absencí nemocného nejlepšího střelce Szturce, přesto s lídrem drželi krok. I když se hrál svižný hokej, příležitostí bylo poskrovnu. A i první gól byl spíše dílem souběhu okolností, než vypracované akce: Šimek hned v první přesilové hře 61 sekund před závěrem první části uspěl ranou od modré čáry, která prošla lesem těl před Dolejšem.

Vítkovická defenzíva ale jinak klapala na jedničku. Eliminovala úvodní tlak soupeře v druhém dějství a domácí sami vystrkovali růžky. Ölveckému ve 27. minutě vykryl prostor Schwarz, Němec pak v gólové pozici nezkrotil při blafáku skákavý kotouč, ale jednoznačně největší možnost utkání za první dvě části propásl v 38. minutě Ölvecký, který, ač v těžké pozici, zblízka minul prázdnou branku.

Fanoušci Sparty (vlevo).
Zajímavá momentka z utkání ze zápasu Karlových Varů proti Hradci.

Vítkovice šly po soupeři stále hlouběji do útočného pásma. To se jim vyplatilo hned po začátku třetí části: forčekující Kolouch za brankou vybojoval puk a Sloboda z mezikruží prostřelil Schwarze mezi betony. Domácí mohli euforii a energie z vyrovnání záhy využít v přesilovce, která se jim ale vůbec nepovedla, a zakrátko znovu udeřili Severočeši. Vampola na brankovišti zachytil Birnerovu vyraženou střelu a zavěsil.

Ostravané se pak vztekali kvůli vyloučení Koloucha a jejich hněv ještě umocnila skutečnost, že už po deseti sekundách početní převahy exvítkovický Krenželok bekhendem zajistil hostům dvougólový náskok. I tak poté mohly Vítkovice se štěstím zápas i otočit, jenže Strapáč, Pastor a Kucsera v krátkém sledu třikrát orazítkovali jen tyče liberecké branky. Severočeši tak ukončili sérii tří porážek na kluzištích soupeřů.

25. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Sloboda (Kolouch) - 19. Šimek (Bakoš), 46. Vampola (Birner, Lakatoš), 50. Krenželok (Ševc, Birner). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Ševc (Liberec) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5029.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Herman (Holec, Kucharczyk), 12. Kafka, 47. Skrbek (Vyrůbalík). Rozhodčí: Šír, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4053.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Maruna (Kubiš), 11. Bukarts (P. Holík), 46. Ondráček, 59. Roman Vlach (Okál) - 8. Lev (Kracík, Indrák), 46. Johnson (Hossa). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Skopal, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3171.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Tomica (Rutta, Červenka), 21. Tomica (Červenka, Pospíšil), 52. Pospíšil - 25. M. Procházka (Pech). Rozhodčí: Pešina, Kaukokari (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 5082.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. L. Pabiška (Urban, Trončinský), 24. Jarůšek, 28. Stříteský (D. Výborný, Trončinský), 46. Lenc (Hyka) - 33. Jašek. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 3812.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Rachůnek (Duda) - 19. Dietz (Bednář, Kukumberg), 60. J. Kudrna (Pláněk). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Kajínek, Belko. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2364. ̈

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 8. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 24. Redenbach (Bokroš), 35. Nahodil (Gregorc) - 56. J. Hruška (Němec). Rozhodčí: Souček, Úlehla - Kis, Lučan. Vyloučení: 10:14, navíc Bokroš, Voženílek - Vondráček, L. Čermák, Koreis všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 9083.