Bayern vyzrál na Hoffenheim, tři body bere také Dortmund

17:48aktualizováno  21:00
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v německé lize na hřišti Hoffenheimu 2:0. Úřadující mistr si připsal třetí bundesligovou výhru v řadě a alespoň částečně si spravil reputaci po středeční nečekané porážce v Lize mistrů v Portu (1:3). Leverkusen bez větších problémů zvládl duel s Hannoverem a po výhře 4:0 si připsal sedmý tříbodový zisk za sebou. Dortmund porazil 3:0 Paderborn, Freiburg prohrál s Mohučí 2:3.

Brankář Hoffenheimu Oliver Baumann řeší ošemetnou situaci před vlastní brankou. foto: Reuters

Mistrovský Bayern se poprvé prosadil v 38. minutě. Müllerovu střelu brankář Baumann vyrazil pouze k Lewandowskému, ten předložil míč Rodemu a čtyřiadvacetiletý obránce se prosadil podruhé v sezoně. První branku vstřelil právě v podzimním duelu s Hoffenheimem (4:0).

V poslední minutě nastavení nešťastně pojistil náskok hostů vlastním gólem Beck. Bayern má minimálně do neděle v čele tabulky třináctibodový náskok na Wolfsburg. Pro Hoffenheim to byl naopak třetí zápas za sebou bez bodového zisku.

Roberto Firminho (vlevo) vs. Mitchell Weiser.
Brankář Hoffenheimu Oliver Baumann řeší ošemetnou situaci před vlastní brankou.

Leverkusen potvrdil formu. Proti Hannoveru šli domácí do šatny zásluhou Topraka a Brandta s dvoubrankovým vedením, které po přestávce zdvojnásobili Papadopulos a Kiessling. Hannover potřinácté v řadě nedosáhl na tři body a nad barážovou šestnáctou pozicí je pouze o dva body.

Německá fotbalová liga - 29. kolo

Dortmund - Paderborn 3:0 (48. Mchitarjan, 55. Aubameyang, 80. Kagawa)

Freiburg - Mohuč 2:3 (81. Mehmedi, 90.+1 Schmid - 39. a 45.+1 Okazaki, 83. Malli)

Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 0:0

Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:2 (38. Rode, 90.+3 vlastní Beck)

Leverkusen - Hannover 4:0 (20. Toprak, 40. Brandt, 49. Papadopulos, 70. Kiessling)

Augsburg - Stuttgart 2:1 (7. Werner, 73. Bobadilla - 22. Ginczek).

Dortmund přestřílel Paderborn poměrem 21:2 a tři ze svých pokusů proměnili v gól

Mchitarjan, Aubameyang a Kagawa.

Freiburg prohrál s Mohučí 2:3, obránce Pavel Krmaš odehrál za poražený tým celý zápas a obdržel žlutou kartu, jeho spoluhráč Vladimír Darida nastoupil v 77. minutě.

Augsburg zvládl duel se Stuttgartem a po výhře 2:1 se posunul na páté místo o bod před Schalke, které má ale nedělní zápas ve Wolfsburgu k dobru.

Rozhodující trefu si připsal s osmi góly nejlepší střelec bavorského celku Bobadilla. Za poražený tým odehrál celý zápas obránce Adam Hloušek a dostal žlutou kartu.