Souboj českých tenistek v New Havenu vyhrála Kvitová

US Open

7:41
NEW HAVEN - Souboj českých tenistek ve čtvrtfinále turnaje v New Havenu vyhrála Petra Kvitová. Pátá hráčka světa porazila Lucii Šafářovou dvakrát 6:3 a v generálce na poslední grandslam sezony US Open postoupila potřetí za sebou do semifinále.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Dvaadvacetiletá Kvitová zdolala osmou nasazenou Šafářovou za 67 minut a k vítězství si pomohla deseti esy. "Znám Lucku asi pět let a bylo zvláštní hrát proti ní," řekla turnajová dvojka. "Při zápase na kamarádství ale nemyslíte, chcete jenom podat nejlepší výkon. A myslím, že dneska jsme obě hrály dobře," přidala.

V semifinále Kvitová nastoupí proti Saře Erraniové z Itálie, kterou ve dvou letošních vzájemných zápasech vždy porazila bez ztráty setu. Druhou dvojici tvoří Maria Kirilenková z Ruska a bývalá světová jednička Caroline Wozniacká. Zatím však není jisté, jestli dánská hráčka, která usiluje o pátý titul z New Havenu za sebou, do utkání nastoupí. Má totiž problémy s pravým kolenem.

Kvitová před čtrnácti dny v Montrealu získala první titul v sezoně, poté došla v Cincinnati do semifinále a díky úspěšnému tažení v New Havenu si zajistila vítězství v hodnocení amerických turnajů v tzv. US Open Series.

Může se tak těšit na až bonus milion dolarů, který se bude odvíjet podle výsledku na posledním grandslamu roku. "Mám z toho velkou radost, ale peníze mě nezajímají. Nejsou nejdůležitější věc v životě," řekla česká tenistka. "Jsem ráda, že jsem odehrála hodně dobrých zápasů a mám i výsledky. Před US Open je důležité nabrat sebevědomí," dodala.