NHL: Sobotka přihrál na jediný gól St. Louis, Anaheim získal první bod

8:50
NEW YORK - Hokejový útočník Vladimír Sobotka asistoval u jediného gólu St. Louis, které podlehlo v Nashvillu 1:3 a ve druhém kole play off NHL prohrává 1:2 na zápasy. Anaheim po dvou domácích nezdarech zabral v Edmontonu a výhrou 6:3 snížil stav série na 1:2.

Vladimír Sobotka pomohl svému týmu St. Louis Blues k jedinému bodu v zápase proti Nashvillu. foto: AP

Po Sobotkově akci vstřelilo St. Louis ve 33. minutě kontaktní gól. Český hokejista získal za brankou puk a přihrál na modrou čáru Alexu Pietrangelovi, jehož střelu tečoval Alexander Steen. Sobotka si připsal pátý bod v play off a má bilanci dvou branek a tří asistencí v osmi zápasech. Jeho spoluhráč Dmitrij Jaškin zůstal opět mezi náhradníky.

Kouč Nashvillu Peter Laviolette si pochvaloval, jak jeho tým zareagoval na předchozí prohru, jejich první v letošních bojích o Stanleyův pohár. V první třetině otevřel skóre střelou od modré čáry obránce Ryan Ellis a v úvodu prostřední části zvýšil tečí člen čtvrtého útoku Cody McLeod. Po snížení Blues uklidnil domácí v 55. minutě Roman Josi.

NHL: Sobotka podruhé skóroval v play off, porážku ale neodvrátil

„Dali jsme jen jeden gól a faktem je, že jsme se soupeři většinu zápasu nevyrovnali. Musíme být lepší, proto uděláme několik změn. Rozebereme si pořádně zápas u videa a zkusíme vymyslet, co udělat jinak,“ přiznal trenér St. Louis Mike Yeo.

Pozornost by měl zaměřit na beky Nashvillu, kteří si v neděli připsali dvě branky a dvě asistence a celkově v play off nasbírali už 21 bodů v sedmi zápasech (7+14). Lídrem je Ellis, jenž bodoval v šesti zápasech play off v řadě a vytvořil nový klubový rekord.

„Máme hodně šikovných obránců, kteří jsou obratní na bruslích i při práci s pukem. Umí ho podržet, umí najít místo, kudy ho propálit až do branky, nebo střelami vytváří závary a prostor pro dorážky. A máme také vynikající útočníky, kteří nás dokážou uvolnit,“ pochvaloval si bek Predators P.K. Subban.

Anaheim v Edmontonu výborně začal, skóroval z první akce a během úvodní třetiny si vypracoval náskok 3:0. Domácí v rozmezí 20. až 29. minuty manko smazali, ale 48 sekund od vyrovnání překlopil Christopher Wagner vedení na stranu Ducks. Do konce prostřední části Oilers soupeře zmáčkli, jenže hostující gólman John Gibson zlikvidoval několik vyložených šancí.

NHL: Tomáš Plekanec přispěl k další výhře Montrealu, asistenci má i Sobotka

„To byl nejtěžší úsek zápasu a bylo důležité, že jsme těsné vedení udrželi. O přestávce jsme se zklidnili a pak už zase hráli hokej, jaký jsme chtěli,“ řekl trenér Anaheimu Randy Carlyle. Kalifornský klub si dalšími zásahy ve 45. a 51. minutě pojistil první výhru v sérii, na níž měl největší podíl Jakob Silfverberg. Šestadvacetiletý útočník vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Hráči Edmontonu litovali promarněného úvodu a jejich kapitán Connor McDavid, který po krásné akci vyrovnal na 3:3, označil výkon týmu za špatný. „Porazili nás ve všech směrech. Trochu mi to připomínalo zápas se San Jose, který jsme u nich prohráli 0:7. Musíme se z toho poučit,“ podotkl McDavid.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...