NHL: Sobotka podruhé skóroval v play off, porážku ale neodvrátil

7:21
NEW YORK - Útočník Vladimír Sobotka podruhé skóroval v letošním play off NHL, hokejisté St. Louis ale prohráli v úvodním utkání 2. kola s Nashvillem 3:4. Predators tak zůstávají v letošních bojích o Stanley Cup neporaženi, v 1. kole vyřadili nejlepší tým Západní konference Chicago 4:0 na zápasy.

Český zástupce v zámořské NHL Vladimír Sobotka reprezentující tým St. Louis Blues. foto: AP

NHL: Sobotka přihrál na postupový gól, Plekanec i Hertl končí

Blues dvakrát prohrávali o dva góly, ve třetí třetině dokázali dvěma trefami v rozmezí necelých tří minut manko smazat. Sobotka byl v 50. minutě autorem vyrovnávací branky na 3:3, když se protáhl podél pravého mantinelu do útočného pásma a z kruhu pro vhazování překonal Pekku Rinneho prudkou střelou švihem k bližší tyči.

O pět minut později však rozhodl o vítězství hostů svým prvním gólem v letošním play off Vernon Fiddler. Ten se po zaváhání jednoho z domácích beků ocitl sám před Jakem Allenem, který se mu pokusil puk vypíchnout, Fiddler byl ale u kotouče o chvilinku dřív a pod tělem brankáře jej prostrčil do sítě.

Výsledky NHL

St. Louis - Nashville 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) Branky: 29. Parayko, 47. Schwartz, 50. Sobotka - 12. Wilson, 23. Subban, 33. Forsberg, 55. Fiddler. Střely na branku: 30:32.

Anaheim - Edmonton 3:5 (0:0, 1:1, 2:4) Branky: 21. Getzlaf, 50. Eaves, 51. Silfverberg - 27. a 47. Letestu, 49. a 56. Larsson, 59. Draisaitl. Střely na branku: 36:32.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...