Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Běžkyně na lyžích Smutná vyhrála prestižní dálkový závod Kaiser Maximilian Lauf

14:36
SEEFELD - Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála Kaiser Maximilian Lauf na 60 km, závod Ski Classics v dálkovém lyžování. Mezi muži kraloval Nor Andreas Nygaard, Petr Novák byl sedmý, Lukáš Bauer dojel na 23. místě.

Smutná, která v minulých letech jezdila za Rakousko a od této sezony opět reprezentuje Českou republiku, porazila o 11 sekund Astrid Oyre Slindovou z Norska a dostala se na druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Smutná, jež jezdí za Team Santander, v sezoně vyhrála ve švýcarské Pontresině prolog na osm kilometrů a v La Sgambedě na 30 km byla druhá. Protože nejela Vasaloppet China v Čchang-čchunu, není v čele Ski Classics. Ten vede Britta Johansson Norgrenová ze Švédska, která v sobotu dojela do cíle třetí.

Mezi muži se na dalších místech za vítězem seřadili v závěrečném spurtu Nor Tord Asle Gjerdalen a jeho krajan Stian Hoelgaard. Novák ztratil na vítěze necelé tři sekundy, Bauer byl zpět o více než půl minuty.