Smíšené družstvo skokanů skončilo na MS poslední

19:01
VAL DI FIEMME - Japonská čtveřice ve složení Juki Itová, Daiki Ito, Sara Takanašiová a Taku Takeuči vyhráli premiéru soutěže smíšených družstev skokanů na lyžích na mistrovství světa. Ve Val di Fiemme porazili na středním můstku Rakousko a třetí Německo. Český tým Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura obsadil poslední desáté místo a nepostoupilo do druhého kola.

Jan Matura. foto: ČTK

Češi si dali za cíl postup do druhého kola, nicméně od prvního skoku Doleželové 87,5 m uzavírali výsledkovou listinu. Naději na posun vzhůru dal veterán Janda (94,5), jenž měl do závodu velkou chuť, ale třetí členka týmu Pustková skokem 77,5 m šance na postup téměř definitivně vzala.

S velkým odstupem už nemohl nic udělat ani dvanáctý muž z individuálního závodu Matura a po jeho skoku 97,5 m zůstali Češi desátí. Na osmé Italy ztratili 33 bodů, spolu s nimi nepostoupilo Rusko.

Japonci vedli už po prvním kole, své vedení bez problémů udrželi a vyhráli suverénním rozdílem 25 bodů. Rakušané Chiara Hölzlová, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsbergerová, Gregor Schlierenzauer a Němci Urlike Grässlerová, Richar Freitag, Carina Vogtová, Severin Freund si v druhém kole pořadí prohodili, nakonec tyto dva týmy dělilo 1,8 bodu.