Šmicer, Berger, Rosický... A Šeberov je na kolenou. Prohrál 14:3

10:10
PRAHA - Vítězové Ligy mistrů, olympijský šampion, čtvrtfinalista světového šampionátu nebo bývalý hráč Atlétika Madrid. Takovým týmem dnes v Česku disponuje pouze jediný klub – ten z Dolních Chaber.

V dresu Dolních Chaber nastupuje Vladimír Šmicer i předseda svazu Ivan Hašek foto: Ondřej NěmecLidové noviny

A i když jsou jeho hráči již ve fotbalovém důchodu, stále umí. V sobotním druhém kole I. A třídy, tedy šesté nejvyšší soutěže, deklasoval Šeberov 14:3. "Byla to naprostá paráda. Vyšel nám první útok a hned druhej. V desáté minutě jsme už vedli o pět branek," líčil své dojmy pro LN Ladislav Vízek.

A podobně popsal dění na hřišti i sekretář Chaber Miloslav Hofman pro server Prazskyfotbal.cz: "To jsem ještě nezažil. Než jsem stačil zorganizovat všechny pořadatele, už to bylo 1:0 hned v první minutě. Pak si Šmíca stěžoval na míč, a než jsme přinesli nový, tak to bylo 2:0," líčil průběh zápasu, ve kterém se poprvé na domácím hřišti představil vedle Vladimíra Šmicra jeho bývalý spoluhráč ze Slavie, Liverpoolu a reprezentace Patrik Berger.
Internacionál Ladislav Vízek v dresu Dolních Chaber

A hned ukázal, že nejvyšší českou soutěž hrál ještě před osmi měsíci. Dal sice pouze jeden gól, ale na dalších devět přihrál. Šmicer se trefil dvakrát, jeho tchán Vízek jednou.

Hašek by dal osm gólů
Rekordní tři stovky diváků, což je mimochodem podobná návštěva jako na zápas vedoucího týmu druhé ligy Vlašim v Hlučíně, viděly do poločasu další čtyři branky. A to v týmu chyběl šéf českého fotbalu Ivan Hašek.

"Šmíca s Patrikem nám to dávali do prázdné branky. Zaplaťpánbůh že tu Ivan nebyl, on by dal osm gólů a to bysme s ním pak nevydrželi," smál se Vízek. "Šeberov byl ale nějaký slabý. Museli obměnit kádr, vždyť nás loni porazili," řekl s tím, že podobnou střelnici už v letošním roce nečeká.
Bývalé hvězdy v dresu Dolních Chaber brání přímý kop

Cílem týmu totiž ani není postup do pražského přeboru, natož někam výš. "Já jsem jediný, kdo chce postoupit. Ale chceme se hlavně bavit a skončit do pátého místa," dodal bývalý hráč Dukly.
A kdo ví, jestli by první místo vůbec vyválčili.

O tom, že desítky reprezentačních startů nemusí znamenat dominanci v každém zápase, se ale Chaberští přesvědčili minulý týden, když v prvním kole nového ročníku nestačili na Třeboradice v poměru 1:2. Jedinou branku hvězdného výběru tehdy vstřelil z penalty bratr Tomáše Rosického Jiří, který si v minulosti zahrál i nejvyšší španělskou soutěž.

"Říkal jsem mladším spoluhráčům, že soupeř má sestavu nabitou velkými jmény, ale že to jsou jen fotbalisti, a když budeme hrát dobře zezadu, tak máme šanci. Přesně to se povedlo," radoval se po utkání stoper Václav Drobný, pro změnu bývalý hráč Aston Villy a Štrasburku. Podobnou taktiku teď bude asi na Dolní Chabry zkoušet každý, sobotní zápas v Šeberově totiž ukázal jejich pravou sílu.