Slovenští fotbalisté nezvládli duel v Arménii, prohráli 1:3

19:20
PRAHA - Slovenští fotbalisté v kvalifikaci o mistrovství Evropy překvapivě prohráli v Arménii 1:3. Po dvou předchozích výhrách 1:0 nad Makedonií a Ruskem přišli o první body ve skupině B a zkomplikovali si boj o postup. V úterý je navíc čeká duel s dosud vedoucím celkem skupiny Irskem.

Nizozemsko - Slovensko (smutní Slováci) foto: Reuters

Slovákům se dnes v Jerevanu téměř nic nedařilo. Ve 23. minutě udělali chybu v rozehrávce a Movsisjan mohl postupovat sám na brankáře Muchu, kterého ranou mezi nohy prostřelil. Do poločasu ještě vyrovnal Weiss, k němuž propadl centr, a syn reprezentačního trenéra se rychlou kličkou zbavil dvou soupeřů a skóroval.

Krátce po změně stran se však domácí znovu dostali do vedení po dorážce a Slovensko se po zbytek zápasu marně snažilo o vyrovnání. Naopak soupeř měl hned několik šancí na zvýšení, což se mu v závěru nakonec podařilo.

Slovensko si zkomplikovalo situaci ve skupině
Svěřenci Vladimíra Weisse si zkomplikovali postupové šance, navíc přišli o stopera Škrtela, který dostal žlutou kartu a v úterním duelu s

Irskem nemůže kvůli disciplinárnímu trestu nastoupit. "Chybět může i zraněný Stoch. Dnes byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Na naší straně osm hráčů zahrálo podprůměrně, s takovým výkonem jsme nemohli myslet na body," prohlásil po zápase trenér Weiss.

Největší kanonádu dne předvedli Maďaři, kteří doma rozstříleli San Marino 8:0. Hattrickem se na tom podílel útočník Szalai, který si do národního týmu přinesl formu z německé Mohuče. Pro něj to přitom byly první branky v reprezentačním dresu.

Tři góly dal i slovinský útočník Tim Matavž, který pomohl Slovincům k jasné výhře 5:1 nad Faerskými ostrovy.

O výhře Nizozemska v Moldávii rozhodl Huntelaar
Již jedenáctý kvalifikační zápas po sobě vyhráli fotbalisté Nizozemska, kteří tentokrát udolali Moldávii na její půdě 1:0. O jediný gól se v 37. minutě postaral kanonýr Klaas Jan Huntelaar, který se ve třech utkáních trefil pošesté a vede tabulku střelců kvalifikace.

Jen o gól méně dosud nasbíral německý útočník Miroslav Klose, který dvěma góly pomohl k výhře 3:0 nad Tureckem. O třetí gól se postaral Mesut Özil, který je potomkem tureckých rodičů, ale reprezentuje Německo.

Postup na šampionát se již hodně vzdálil Švýcarsku, která má po dvou zápasech nula bodů. Dnes nestačilo na Černou Horu, která naopak stejně jako Nizozemci, Němci a Norové vyhrála i potřetí a vede obtížnou skupinu G před Anglií a Bulharskem.