Slovenská senzace končí. Přemožitelka Plíškové si finále Wimbledonu nezahraje

15:30aktualizováno  17:54
LONDÝN - Americko-španělské finále uvidí letošní Wimbledon ve dvouhře žen. Na šestý titul bude na trávě v All England Clubu útočit Venus Williamsová a její sobotní soupeřkou bude Garbiňe Muguruzaová.

Magdalena Rybáriková si finále foto: ČTK/AP

Mladému Kordovi uštědřil na Wimbledonu kanára. Nový Berdych má jméno Vrbenský

První postoupila do finále šampionka loňského Roland Garros Muguruzaová. Čtrnáctá nasazená rozdrtila za hodinu a čtyři minuty Slovenku Magdalénu Rybárikovou dvakrát 6:1 a podruhé v kariéře je ve finále Wimbledonu.

Poté Williamsová přehrála domácí Johannu Kontaovou 6:4, 6:2, v závěrečném duelu ve Wimbledonu je podeváté a jedna výhra ji dělí na londýnské trávě od šestého titulu.

Slovenská přemožitelka Karolíny Plíškové z druhého kola Rybáriková působila od počátku nervózním dojmem, soupeřku nedokázala ničím překvapit a rychle prohrávala 0:5.

Wimbledon 2017: Španělka Garbine Muguruzaová.
Wimbledon 2017: Američanka Venus Williamsová v těžkém souboji 1. kola proti...

Teprve pak udržela servis a zažehnala hrozbu „kanára“. Podobný vývoj měl i druhý set. Muguruzaová tentokrát povolila Rybárikové uhrát první game za stavu 4:0 a duel pak rychle ukončila.

„Přišla jsem na kurt naprosto sebevědomá a myslím, že jsem hrála velmi dobře,“ řekla svěřenkyně Conchity Martínezové, jediné wimbledonské vítězky ze Španělska.

„Pomohlo mi, že jsem v porovnání s Magdou už měla zkušenosti s podobně důležitými zápasy. Doufám, že i poslední duel tady dopadne v můj prospěch,“ dodala Muguruzaová.

Třiadvacetiletá rodačka z Venezuely si na travnatých dvorcích All England Clubu zahraje finále po roční pauze. Premiérový duel o titul v Londýně v roce 2015 prohrála se Serenou Williamsovou, tentokrát se utká s její starší sestrou Venus.

Williamsová může navázat na sestru Serenu

Venus Williamsová, která první wimbledonský titul získala před 17 lety, hrála výborně a od stavu 4:4 v prvním setu už ztratila jen dvě hry.

V tvrdých výměnách měla přece jen větší kontrolu a přehled na dvorci. Kontaovou hnali za postupem fanoušci, ale vypracovala si jen dva brejkboly a Američanka oba odvrátila.

„Ani jeden míč v utkání nebyl snadný. Ona hrála výborně, vyrovnala se s tlakem publika a pokaždé jsem musela zahrát výborně,“ řekla Williamsová.

Wimbledon 2017: Američanka Venus Williamsová v prvním kole bojovala o každý...

Přiznala, že jí ve Wimbledonu chybí mladší sestra Serena, bývalá světová jednička a třiadvacetinásobná grandslamová šampionka, která je těhotná a dává si pauzu.

„Přála bych si, aby tady byla,“ řekla Venus a dodala, že se Serenou bude mluvit před finále. „Nechám si od ní poradit,“ prohlásila.

Britové se tak ani po 40 letech nedočkají domácí finalistky. „Jo (Johanna) hrála dobře, ale Venus dokázala využít razance úderů při výměnách a posílat tvrdší míče,“ řekla pro televizi BBC Britka Virginia Wadeová, vítězka z roku 1977.