Slovácko zesměšnilo Slavii. Její krize trvá a Jarolím zvažuje demisi

20:25
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slavie Praha pošesté v řadě v lize nevyhrála a po prohře 0:3 na hřišti Slovácka v desátém kole v Uherském Hradišti může v tabulce klesnout do sestupových vod. Z utkání vyvodil důsledky trenér "sešívaných" Karel Jarolím a připustil, že by mohl u kormidla mužstva z Edenu skončit.

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha (Ladislav Volešák, vpravo) foto: ČTK

V pozápasovém rozhovoru přiznal, že spíše než o posílení kádru začíná uvažovat o svém předčasném odchodu ze Slavie. "Po tomto výsledku budu přemýšlet o jiných věcech, o své rezignaci," řekl Jarolím, jehož k odchodu již delší čas vybízejí příznivci...

Po prohraném derby se Spartou zamíchal sestavou, ale na hře Slavie se to v pátek nijak pozitivně neprojevilo. Naopak již ve dvanácté minutě zahrál rukou ve vápně Koubský a rozhodčí Adam ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Ten stejně nekompromisně proměnil Švancara, když poslal míč na opačnou stranu, než kam se vrhl gólman Vaniak.

Koubský navíc vystrašil své spoluhráče v 17. minutě, když před dotírajícími hráči Slovácka přihrál brankáři Vaniakovi, který situaci nakonec vyřešil odkopem. První šanci měli hosté ve 22. minutě, ale brankář Filipko střelu Lukáše Jarolíma k tyči zastavil na brankové čáře.

Karel Jarolím

"Po tomto výsledku nebudu přemýšlet o posílení kádru, ale o jiných věcech, o své rezignaci."

"Na Slovácku se nám dlouhodobě nedaří. Myslím si ale, že jsme nepřestali hrát ani po první inkasované brance z penalty. Snažili jsme se něco s výsledkem udělat, ale opět jsme selhali v koncovce,"

Slavia se sice snažila hrát útočně, ale její snahu o vyrovnání brzdila nepřesná rozehrávka. Obranu Slavii nejvíce zlobil její někdejší hráč Švancara. Po půlhodině hry se prokličkoval mezi hostujícími obránci, ale ti se nakonec ubránili. O minutu později hlavičkoval po rohu Košút, ale poslal míč těsně nad bránu. V závěru poločasu si hosté vytvořili tlak, ovšem do brankových šancí se nedostali.

Slavia po přestávce trochu domácí přitlačila, ale stejně jako v předchozích zápasech byla nemohoucí v zakončení. V 65. minutě z levé strany odcentroval Kisel, ale Vyhnal míč netrefil dobře a brankář Filipko střelu chytil. Vzápětí se po podobné situaci dostal k míči Milan Černý, ale ani on netrefil přesně a domácí gólman nemusel ani zasahovat.

Fotbalisté Slovácka nikam nespěchali a trpělivě čekali na chybu soupeře. A ta přišla v 79. minutě. Aktivní Švancara uvolnil na pravé straně Fujerika a na jeho přízemní centr nedosáhl nikdo z bránících slávistů, ale domácí Volešák skluzem ano a podruhé poslal míč za záda bezmocného Vaniaka.

Slavia mohla zdramatizovat koncovku v 85. minutě. Dlouhý nákop vrátil Koubský hlavičkou před branku a Vyhnal jen těsně minul domácí branku. Místo toho Pražané inkasovali potřetí a odvezli si debakl. V poslední minutě se střídající Szmek protáhl mezi dvěma obránci do šance a nekompromisní ránou prostřelil brankáře Vaniaka.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 12. Švancara z pen., 79. Volešák, 90. Szmek.

Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Szarowski. ŽK: Švancara - L. Jarolím, Vomáčka. Diváci: 6951.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl - J. Valenta, Kordula, Volešák, Fujerik (84. Kubáň) - Švancara (88. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Janda (70. Belaid), M. Černý, Kisel, Dembélé (62. J. Černý), Jarolím (77. Ragued)- Vyhnal. Trenér: Jarolím.