Slovácko remizovalo 2:2 se Sigmou zásluhou dvou gólů Kerbra

20:20aktualizováno  22:20
OLOMOUC - Fotbalisté Slovácka vybojovali ve 12. kole první ligy remízu 2:2 na hřišti Sigmy Olomouc a bodovali v pátém z posledních šesti utkání. Dokonce sahali po třech bodech, když na Houskův přímý kop odpověděl dvěma rychlými góly Kerbr. Olomouci zachránil alespoň remízu Ordoš.

Olomouc - Slovácko. foto: ČTK

Sigma nastoupila s jednou očekávanou změnou, když se na pozici štítového záložníka postavil Šindelář a na lavičce zůstal Karaš. Hostující kouč Habanec neměnil vítěznou sestavu z vítězného domácího střetnutí s Libercem.

Po úvodním oťukávání se do mírného tlaku dostala Sigma a vytěžila z něj dva přímé kopy. První ještě Houskovi brankář Melichárek chytil, ale na střelu přes zeď z 11. minuty byl gólman hostí krátký. Houska tak mohl slavit první ligovou trefu.

Slovácko hrozilo ze standardek. Ve 25. minutě zakroutil Valenta rohový kop přímo do branky a strážce domácí svatyně Blaha měl co dělat, aby míč vyrazil do bezpečí. Po půlhodině hry bylo srovnáno. Slovácko získalo po faulu Vepřka na Biolka přímý kop. Do pokutového území zacentroval Valenta, Kerbr přeskočil olomoucké zadáky a hlavou se trefil přesně pod břevno. "Vedli jsme a zase jsme inkasovali ze standardky, z čehož jsem smutný, protože na tom pracujeme. Už nevím, co s tím dál," připustil trenér Sigmy Kotůlek.

Uběhly dvě minuty a Slovácko vedlo. Slovácko zakončilo rychlý brejk, při kterém našel na zadní tyči přesnou přihrávkou Kerbra Reinberk a útočník hostí se štěstím překonal z úhlu Blahu, který si míč srazil do sítě.

"Škoda, že jsme to vedení lépe nevyužili. Vzhledem k první půli můžeme být trochu zklamaní, ale když vezmu celý zápas, tak jsme za bod rádi," řekl Kerbr po utkání.

Ve 45. minutě mohl Kerbr slavit hattrick. Centrem ho našel Biolek, Kerbr trefil míč výborně, ale Blaha svůj tým podržel a zabránil třetí brance ve svojí síti.

Ve druhé půli se Sigma tlačila za vyrovnáním, které přišlo v 55. minutě. Houska našel přesným pasem za obranu Ordoše a ten se trefil přesně mezi nohy brankáře Melichárka.

Tři body nakonec mohly vybojovat oba týmy. Košútova hlavička skončila jen těsně vedle olomoucké branky, na druhé straně mohl skórovat Doležal po akci Housky s Navrátilem, ale netrefil ve skluzu sám před brankou míč. V závěru duelu byla aktivnější Sigma, několikrát Slovácko zatlačila do defenzívy, ale vyloženou šanci si již nevytvořila.

"V závěru jsme to už hráli na remízu a čekali jsme na konec. Olomouc byla lepší, ale za dvě branky v první půli jsme si bod zasloužili. Sigmu jsme pak do tutovek nepustili," hodnotil trenér Slovácka Habanec. "Měli jsme tlak, ale do vyložené šance jsme se nedostali. Herně to bylo dobré, ale výsledek není podle představ," doplnil Kotůlek.

Výsledky sobotních zápasů 12. kola ligy

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 11. Houska, 55. Ordoš - 30. a 32. Kerbr. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kotík. ŽK: Navrátil - Reinberk, Biolek, Došek, Havlík, Valenta. Diváci: 4168.

Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Šindelář - Varadi (46. Schulmeister), Ordoš, Houska (90. Falta), Navrátil - Doležal (78. Lietava). Trenér: Kotůlek.

Slovácko: Melichárek - Reinberk (75. R. Mezlík), Rada, Košút, Šimko - Biolek, Valenta, Daníček, Petr (71. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

1. SC Znojmo - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 9. a 55. Okleštěk, 4. Vašíček. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Machálek. ŽK: Hudec, Jonov - Mareš, Divíšek. Diváci: 654.

Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (87. Reljič), Nepožitek, Lacko (65. Hrošovský), Crnkič (80. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal (61. Mašán) - Mareš, T. Pilík (50. Danoski), Řezníček (74. Stratil) - Švancara. Trenér: Čuhel.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 3:2 (1:0)
Branky: 65. a 80. Harba, 35. Masopust - 54. Hubník, 83. Kopic. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Moláček. ŽK: Kliment - Beneš, Kubista, Rossi. Diváci: 2740.

Jihlava: Blažek - Tlustý, Krejčí, Šourek, T. Marek - Masopust (89. Teplý), Jánoš (81. Karlík), Jungr, Koloušek, Vaculík (45. Kliment) - Harba. Trenér: Komňacký.

Jablonec: Špit - Rossi, Beneš, Kubista (72. Třešňák), Novák - Kopic, Piták (82. Vukadinovič), Loučka, Čížek (88. Vošahlík), Vaněk - Hubník. Trenér: Skuhravý.