Slováci utrpěli od Kanady debakl 0:5 a play off se jim opět vzdálilo

19:00aktualizováno  21:33
PETROHRAD/PRAHA - Hokejisté Slovenska v duelu s dosud suverénními Kanaďany nedokázali favorizované obhájce titulu a po porážce 0:5 si připsali třetí prohru na MS v řadě a play off se jim vzdaluje. Naopak javorové listy si na mistrovství světa připsaly celkově již patnáctou výhru za sebou.

Julius Hudáček zasahuje před Coreym Perrym. foto: Reuters

Rusko s Ovečkinem si snadno poradilo se Švýcary. Maďaři vyhráli po 77 letech

Kanada má tak jistý postup do čtvrtfinále play off. Zámořský favorit vyhrál již první třetinu 2:0 a v poklidu zvládl i zbytek zápasu. Gól a nahrávku si připsal útočník Derick Brassard, nulu vychytal Cam Talbot.

Zápas se od samého začátku odvíjel podle očekávání. Kanaďané byli na ledě výrazně aktivnějším týmem a bylo jen otázkou času, kdy najdou recept na překonání Júliuse Hudáčka. Ten vychytal Domiho i důrazné Perryho s Brassardem.

ONLINE si přečtěte ZDE

Slováci udrželi bezbrankový stav do 12. minuty, kdy si právě Hudáček vybral slabší chvilku. Brassard po vyhraném buly nahrál Riellymu, ten si na modré čáře našel střeleckou pozici a jeho pokus propadl Hudáčkovi do sítě.

MS - skupina A:

Kanada - Slovensko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Olenin - Lazarev (oba Rus.), Kaderli (Švýc.). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 5512.

V polovině 19. minuty si pak na Sekerovo posunutí puku podél zadního hrazení počkal Marchand a okamžitě nabil ideálně mezi kruhy, kam najížděl Duchene. Na jeho rychlou střelu bez přípravy neměl slovenský gólman nejmenší šanci zareagovat.

Ve druhé třetině se ještě mohli Slováci vrátit do zápasu, když přišla jejich největší šance - Dravecký byl před ležícím Talbotem sám, jenže v pádu orazítkoval pouze horní tyč.

Slova se tak ujali opět vyslanci kolébky hokeje - na konci přesilovkové kombinace Stone našel na brankovišti Halla a ten nastavenou holí přidal třetí gól.

Druhou část pak Kanaďané zakončili stejně jako tu první - vstřelenou brankou. Scheifele si před Hudáčkovým brankovištěm pohrál s Jurčem a do protipohybu slovenského gólmana přízemní ranou zvýšil už na 4:0.

Kanada vs. Německo.
Brad Marchand,se tlačí před Keitha Kinkaida

Třetí dějství mělo při rozhodnutém stavu poklidný průběh. Kanaďané si v klidu užívali kombinačního hokeje, zatímco Slováci se snažili ušetřit trošku sil na neděli, kdy vyzvou Finsko.

I tak Kanada stihla v 51. minutě ještě jednu gólovou trefu, kterou Brassardovi připravil kapitán Perry. Talbotovi k vychytání čistého konta stačilo 18 zákroků.