Zázrak se nekonal. Sparta ale dokázala v oslabení vybojoval v odvetě s Rostovem remízu

21:05aktualizováno  23:05
PRAHA - Fotbalisté Sparty remizovali v odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Rostovem 1:1 a po týden staré venkovní porážce 0:4 se s účinkováním v pohárech rozloučili. Ruský vicemistr vedl na Letné od 13. minuty, kdy se trefil Dmitrij Poloz. Pražané hráli od 67. minuty v deseti bez vyloučeného Costy, i v oslabení ale srovnal šest minut před koncem proti krajanům Vjačeslav Karavajev.

Dmitrij Poloz z Rostova se raduje z gólu v síti Sparty. foto: ČTK/AP

Sparta tak sice udržela domácí neporazitelnost v této pohárové sezoně, nedokázala však zopakovat loňské čtvrtfinále, kde vypadla s Villarrealem. Přesto byla jediným českým klubem, který si zahrál na jaře na evropské scéně. V pohárech v této sezoně vydělali Pražané zhruba 150 milionů korun.

Zraněný Matěj Pulkrab.
Dmitrij Poloz z Rostova se raduje z gólu v síti Sparty.

Sparťanský trenér Požár udělal oproti prvnímu utkání v Rostově tři změny v sestavě. Konatého nepustil do hry trest za vyloučení v úvodním duelu, režisér hry Dočkal vyjednává o přestupu do Číny a jen na lavičce zůstal Vácha.

ZÁPAS SPARTA VS. ROSTOV JSME SLEDOVALI V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!

Letenští nastoupili do souboje o senzaci s dvěma útočníky Julišem a Pulkrabem, který odehrál první minuty na jaře. Po výsledku 0:4 v úvodním duelu ještě v soutěžích UEFA nedokázal postoupit žádný tým a sparťanská šance na zázrak žila do třinácté minuty. Bucharov s Polozem si pohráli s domácí obranou a druhý jmenovaný z první uklidil míč přesně k tyči.

Sparta Praha - FK Rostov 1:1 (0:1)

(odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy)

Branky: 83. Karavajev - 13. Poloz. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Yilmaz (všichni Tur.). ŽK: Costa, Šural - Bucharov, Kalačov, Jerochin. ČK: 67. Costa (Sparta). Diváci: 13.413. První zápas 0:4, postoupil Rostov.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch (46. Havelka), Michal Kadlec, Costa - Sáček, Čermák, Holek, Néstor (70. Hybš) - Juliš, Pulkrab (40. Šural). Trenér: Požár.

Rostov: Medveděv - Kalačov, Mevlja, Navas, Granat (70. Terentěv), Kudrjašov - Noboa, Jerochin, Gatčan (46. Prepelita) - Bucharov (46. Azmún), Poloz. Trenér: Daniljanc.

Až poté zahrozila Sparta, po teči hostujícího Navase se balon snášel pod břevno, ale gólman Medveděv jej stihl přizvednout na roh. Po půlhodině měli Letenští k vyrovnání ještě blíž, když Karavajev trefil břevno.

Pět minut před poločasem skončil zápas pro Pulkraba, který utrpěl při vzdušném souboji s protihráčem krvavé zranění a odjel do nemocnice. Místo něj nastoupil Šural. Po přestávce se pak dostal na trávník také mladík Havelka, jenž nahradil Mazucha.

Sparta druhou půli zahájila náporem. Hosté se chvílemi nedostávali ani za půlku, ale domácím se nedařilo v koncovce. Pražané se neprosadili po závaru v malém vápně ani po Julišově hlavičce.

V 67. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu Costa a sparťané dohrávali v deseti. Ani v oslabení ale nesložili zbraně a dokázali srovnat, když se v 84. minutě prokličkoval mezi obránci Karavajev a technickou střelou do horní části branky zaznamenal čestný úspěch domácích.