Sparta senzačně skolila třetí tým italské ligy, Interu Milán nasázela tři branky

18:45aktualizováno  20:09
PRAHA - Fotbalisté Sparty porazili ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy na Letné Inter Milán 3:1. O výhře rozhodli autor dvou gólů Václav Kadlec a Mario Holek, kteří pro dosavadního asistenta a kouče dorostu Davida Holoubka zařídili vítěznou premiéru mezi dospělými. Za Inter snížil v 71. minutě Rodrigo Palacio, hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Andreu Ranocchia.

Václav Kadlec střílí první branku zápasu. foto: Reuters

Teprve šestatřicetiletý Holoubek, který nahradil v pondělí odvolaného Zdeňka Ščasného, sáhl k několika překvapivým změnám v sestavě. Do základu se po delší pauze vrátil Aleš Čermák s Danielem Holzerem a na lavičce byli hned tři dorostenci. Ani mezi náhradníky opět nebyl záložník Tomáš Rosický.

Oslabený Liberec momentu překvapení nevyužil, po expresní trefě se Soluní padl

„Pocity jsou pro mě zvláštní. Byl jsem hozený do vody a zkoušel jsem v tom plavat. Chtěli jsme hrát z bloku od půlky a být pasivní a zachytávat míče na střední záložníky a pak jít rychle dopředu. Aniž bych se chtěl chválit, tak taktika se nám docela povedla. Jsme strašně rád za tým, protože nejsme v dobré psychické kondici, ale tento zápas by nám mohl pomoci se chytnout,“ řekl po zápase sparťanský kouč.

„Fanoušci teď snad uvidí Spartu, na jakou jsou zvyklí. Samozřejmě chutná, když fanoušci křičí vaše jméno. Pocit to byl skvělý. Tým mám vést dva zápasy, tento byl na chycení a teď se musíme co nejlépe připravit na ligu,“ dodal muž, který odtrénoval i vítězný středeční duel „své“ devatenáctky v juniorské Lize mistrů proti Podgorici (4:0).

DUEL SPARTY S INTEREM MILÁN JSME SLEDOVALI V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI ZDE!

Sparta začala aktivně a v sedmé minutě už vedla. Václav Kadlec nejprve v dobré pozici neskóroval, ale nedlouho poté se po rychlé kombinaci prosadil přesnou střelou k tyči. Rozhodčí gól uznali, ačkoliv byl domácí útočník v jasném ofsajdu.

Sparťané slaví gól proti Interu.
Václav Kadlec slaví gól proti Interu.

V 25. minutě se stejný hráč trefil podruhé. Výrazně mu k tomu pomohla obrana Interu, která při standardní situaci naprosto amatérsky zaspala a Kadlec se ocitl zcela sám před brankářem Samirem Handanovičem a neměl problém zakončit.

Sparta Praha - Inter Milán 3:1 (2:0)

Branky: 7. a 25. V. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Frýdek, Juliš, V. Kadlec, Pulkrab - Ranocchia. ČK: 75. Ranocchia. Diváci: 14.651.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec (73. Pulkrab) - Čermák (87. Lafata), Frýdek (66. Juliš), Dočkal, Sáček, Holzer - V. Kadlec. Trenér: Holoubek.

Inter: Handanovič - D'Ambrosio (56. Ansaldi), Ranocchia, Murillo, Miangue - Gnoukouri (70. Icardi), Banega, Melo - Candreva (63. Perišič), Palacio, Éder. Trenér: De Boer.

Do druhé půle vstoupila Sparta velkým tlakem, Inter naprosto přehrávala a nebyla daleko od třetího gólu. Čermák ale netrefil prázdnou branku a vzápětí v ještě lepší pozici selhal Holzer. Pak mohl hattrick završit Kadlec, ale po náběhu za obranu z úhlu mířil nad.

Zahozené šance se Spartě vymstily v 71. minutě, kdy z ničeho nic snížil Rodrigo Palacio. Naděje na obrat ale hostům nevydržely dlouho. Nejprve byl v 75. minutě vyloučen po druhé kartě Ranocchia a vzápětí přidal hlavou po přímém kopu třetí gól Holek.

Letenští si tak po úvodní prohře 0:3 se Southamptonem připsali první body v soutěži, Inter naopak navázal na nečekanou prohru s Hapoelem Beer Ševa. V dalším kole se Sparta představí 20. října v Izraeli.