Karolína Plíšková vystřílela Gavrilovovou z kurtu a je ve čtvrtfinále Australian Open

8:58aktualizováno  10:24
MELBOURNE/PRAHA - Česká tenisová jednička Karolína Plíšková slaví premiérový postup do čtvrtfinále Australian Open a teprve druhý grandslamový v kariéře. V osmifinále v Melbourne Parku zničila za 72 minut domácí naději Darju Gavrilovovou dvakrát 6:3. V dalším kole na českou hráčku čeká nenasazená Chorvatka Mirjana Lučićová Baroniová, aktuálně až 79. žena světového žebříčku.

Karolína Plíšková na Australian Open. foto: Reuters

Do duelu vstoupila na servisu domácí tenistka narozená v Moskvě, ovšem hodně špatně a Plíšková ji okamžitě podání sebrala. Sama byla při svém dlouho suverénní a tak první sada dospěla rychle do stavu 5:2.

OSMIFINÁLE AUSTRALIAN OPEN KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ VS. DARJA GAVRILOVOVÁ JSME SLEDOVALI ZDE!

Česká tenistka ji ale nedokázala doservírovat, když si vybrala v osmé hře slabší chvilku a předvedla několik nevynucených chyb. Jenže Gavrilovová nabízenou šanci nevyužila a Plíšková při jejím podání využila za 37 minut druhý mečbol.

Karolína Plíšková v osmifinále Australian Open.
Karolína Plíšková na Australian Open.

Druhé dějství odstartovala na podání čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun, která v něm napodobila první game celého zápasu. Dvěma dvojchybami jej soupeřce doslova darovala. Jenže ani tentokrát domácí tenistka nedokázala na úspěch na returnu navázat.

Právě druhá hra druhé sady se pak ukázala jako klíčová. Plíšková vedla při servisu soupeřky 40:15, ta ale dokázala srovnat. Poté si Češka vzala za stavu 40:40 správně „Jestřábí oko“, které určilo první podání Gavrilovové jako chybné, a rozhozená Australanka “vykouzlila“ dvojchybu. Tento brejkbol ještě svěřenkyně Davida Kotyzy nevyužila, následný (čtvrtý) už ano.

Plíšková se dostala do rychlého vedení 4:1 a byť při svém servisu za stavu 5:3 nevyužila první dva mečboly, při třetím již zápas za 72 minut ukončila stylově – esem.

„Byla to těžká soupeřka, přivezla jsem si sem ale velké sebevědomí díky titulu v Brisbane, cítím se skvěle a už jsem tady vyhrála další čtyři zápasy. Jsem nadšená ze svého prvního čtvrtfinále tady,“ řekla přímo na kurtu Češka, která toho až do posledních dvou gamů naběhala paradoxně více než její soupeřka.

A právě o pohybu bude čtvrfinále se zkušenou, už čtyřiatřicetiletou Chorvatkou Mirjanou Lučićovou Baroniovou, která již nyní poskočila v žebříčku ze 79. místa na 45 a která se prezentuje především skvělým servisem s tvrdými údery od základní čáry.

Přestože je rodačka z německého Dortmundu semifinalistkou Wimbledonu – ovšem již z roku 1999 – favoritkou bude poslední česká zástupkyně ve dvouhrách na kurtech v Melbourne.

„Hraje tvrdě odzadu, má dobrý servis, takže to bude rychlý zápas. Budu muset hrát zase agresivně, dobře podávat a být rychlá na nohou,“ dodala Plíšková, která má se svojí čtvrtfinálovou soupeřkou těsnou bilanci 3:2. Naposledy se obě hráčky potkali v roce 2015 a ve třech setech (po dvou tie-briecích) vyhrála Češka.