Slávistky si splnily sen, v Lize mistryň ale Barcelonu nezaskočily

20:21
PRAHA - Fotbalistky Slavie podlehly v úvodním zápase prvního kola Ligy mistryň Barceloně 0:1. Atraktivní soupeř přilákal do Edenu přes čtyři tisíce diváků. O výhře favoritek rozhodla hlavičkou osm minut před koncem Ruth Garcíová. Odveta se hraje za týden ve Španělsku.

Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona. Zleva Marta Unzue Urdanizová z Barcelony a Kateřina Svitková ze Slavie. foto: ČTK

Pro slávistky byl zápas s věhlasným soupeřem obrovskou událostí. Nejprestižnější klubovou soutěž si navíc zahrály po deseti letech.

V prvním poločase držely Pražanky se Španělkami krok. V 18. minutě Kožárová trefila boční síť.

Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona....
Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona, 8....

Největší šanci Barcelony měla deset minut před pauzou nepokrytá Sonia, která zakončila standardní situaci nepřesnou ranou.

I druhý poločas byl vyrovnaný a 4224 diváků dlouho nevidělo velkou šanci. Vítězky posledních tří ročníku španělské ligy však v závěru udeřily. V 82. minutě po rohovém kopu otevřela skóre hlavou Garcíová. Její spoluhráčka Torrecillová ještě v předposlední minutě nastřelila další hlavičkou tyčku.