Slávisté vyprovokovali fandy Baníku k rvačkám. Při duelu s Bohemkou

17:58aktualizováno  19:53
PRAHA - Rozhodčí souboje 10. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Baníkem Ostrava Jaroslav Bílek musel duel v 18. minutě na pět minut přerušit. Důvodem byl policejní zásah proti fanouškům Baníku, které vyprovokoval hlouček slávistických příznivců. Ti přišli na zápas, aby bránili Severní tribunu proti zelené vlně v podobě fanoušků Bohemky.

Bohemians 1905 - Baník Ostrava (bitka fanoušků s policií). foto: ČTK

Že bude v Edenu při zápase Bohemky s Baníkem rušno bylo jasno poté, co slávističtí ultras na svých stránkách vydali zprávu, že chtějí ubránit "svoji" Severní tribunu před nájezdy fanoušků Bohemians 1905. Těch navíc dorazilo více, jelikož ukončili protesty proti stěhování svého klubu před letošní sezonou z domovského Ďolíčku. Ten nevyhovuje prvoligovým regulím svazu.

DÁLE ČTĚTE

Ultras sešívaných se ale nelíbí, že se "klokani" přesouvají ze svých míst na Severní tribunu, vyhrazenou pro slávistický kotel. Na duel s Ostravou tak vyrazilo zhruba padesát příznivců Slavie a už od začátku zápasu planuly vášně. Zvláště, když byli jen nedalo kotle ostravských "nájezdníků".

Ti podle všeho neustáli slovní výpady a dostali do křížku s policejními těžkooděnci. Mela přinutila sudího Bílka duel v 18. minutě přerušit. "Když je policie na stadionu, tak musí být automaticky přerušen zápas. Taková jsou nová pravidla," vysvětloval po zápase ředitel Bohemians Lukáš Přibyl.

"Policisté zadrželi dva fanoušky Baníku," dodal. Policisté ostravské chuligány po několika minutách uklidnili a ve hře se mohlo pokračovat. Většina příznivců Baníku následně opustila svůj sektor. Stejně se zachovali také "klokani" a sešívaní na pět minut v úvodu druhého poločasu duelu. K jejich protestu se přidali i zbývající fandové Baníku, kteří ve svém sektoru vyvěsili transparent s nápisem "Český fotbal pro fanoušky".

Přestože i po změně stran se v ochozech objevily bengálské ohně a dělbuchy, zbytek duelu, který skončil remízou 1:1, se obešel bez výraznějších incidentů - VÍCE ČTĚTE ZDE! Již před utkáním našli pořadatelé u dvou ostravských fanoušků pyrotechniku, kvůli čemuž jim nedovolili vstoupit na stadion a předali je policii. Ta je předvedla před úředníky správního orgánu, kteří jsou přítomni přímo na stadionu. Dalších 30 ostravských fandů nebylo na stadion vpuštěno kvůli podnapilosti.